Wspólny przystanek tramwajowo-autobusowy

W związku z zakończeniem prowadzonych prac, od soboty 5 października, na przystanku Os. Czecha zatrzymywać się będą nie tylko tramwaje, lecz również autobusy.

Od soboty 5 października, na przystanku tramwajowo-autobusowym Os. Czecha zatrzymywać się będą nie tylko tramwaje, ale również autobusy - grafika artykułu
Od soboty 5 października, na przystanku tramwajowo-autobusowym Os. Czecha zatrzymywać się będą nie tylko tramwaje, ale również autobusy

Przystanek os. Czecha został gruntownie zmodernizowany podczas przebudowa trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. Ta część inwestycji objęła kompleksową modernizację torowiska od os. Lecha do ronda Żegrze. W trakcie prac, zgodnie z założeniami, przystanek Os. Czecha stał się przystankiem zintegrowanym, tramwajowo-autobusowym, gdzie przesiadki będą dokonywane "drzwi w drzwi". Tam również piesi zyskali dodatkowe przejście naziemne, które umożliwia swobodny dostęp do przystanku osobom z niepełnosprawnościami..

Z początkiem września na przebudowaną trasę wróciły tramwaje linii nr 1, 5, 17, choć prace związane m.in. z montażem małej architektury nadal trwały. Teraz nadszedł kolejny etap. Postęp prac w rejonie przystanku Os. Czecha pozwala na to, aby mogły się już na nim zatrzymywać autobusy.

Od soboty, 5 października, autobusy linii nr 155, 166, 192 oraz 232 i 245 będą zatrzymywać się na wspólnym przystanku tramwajowo-autobusowym, co będzie dużym ułatwieniem dla przesiadających się pasażerów.

W bezpośrednim sąsiedztwie przebudowanej trasy tramwajowej nadal trwają prace wykończeniowe i związane ze wskazanymi do realizacji poprawkami.

ZTM

sieci społecznościowe