Wyjątkowe tablice na Orkiestrę

Zbliżający się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to okazja do wsparcia leczenia najmłodszych, ale również szansa na wylicytowanie unikatowych tablic z nazwami poznańskich ulic.

Tablica z ul. Śródka na tle muralu - grafika artykułu
Zarząd Dróg Miejskich przekazał na WOŚP wyjątkowe tablice uliczne

W najbliższą niedzielę czeka nas jubileuszowa Orkiestra, która już po raz trzydziesty zagra pod batutą Jerzego Owsiaka. Swój udział w tym wydarzeniu będzie miał również Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

- Postanowiliśmy przekazać na rzecz 30. Finału WOŚP kilkanaście starego typu tablic z nazwami ulic. Emaliowane, z białymi napisami na granatowym tle, mogą być pamiątką, można też wykorzystać je jako oryginalną ozdobę lub podarować w prezencie - mówi Piotr Libicki, zastępca dyrektora ZDM ds. przestrzeni publicznej. - Powodów, dla których warto o nie powalczyć, jest wiele, jednak najważniejszym jest niesienie pomocy najmłodszym pacjentom. Liczymy, że aukcje tablic spotkają się z zainteresowaniem zarówno mieszkańców Poznania, jak i każdego, kto zdecyduje się wspólnie z nami zagrać w tegorocznym finale WOŚP - dodaje.

Na aukcjach prowadzonych przez dwa poznańskie sztaby WOŚP można będzie zdobyć 16 tablic. Wśród umieszczonych na nich nazw są takie jak: główne miejskie arterie (ul. Krzywoustego, ul. Hetmańska, ul. Bukowska), ważne ronda (Starołęka, Rataje), duże inwestycje z ostatnich lat (ul. Naramowicka, ul. Gdyńska) czy też popularne i uczęszczane miejsca (ul. Śródka, most Teatralny). Gratką będzie tablica z błędem ortograficznym (ul. Druskiennicka) oraz jedna z najdłuższych, jakie można spotkać w Poznaniu (rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego). Pojawią się również znane postacie książkowe i filmowe (ul. Janosika i ul. Pana Kleksa).

Licytacje tablic będą prowadzone za pośrednictwem serwisu Allegro. Będzie je można znaleźć na aukcjach dwóch sztabów: Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej oraz Sztab WOŚP Ławica.

ZDM

sieci społecznościowe