Zabezpiecz swój rower

Do końca wakacji policjanci m.in. z poznańskich komisariatów prowadzą akcję bezpłatnego znakowania rowerów specjalnymi numerami identyfikacyjnymi. Oznaczenia te pozwalają ograniczyć ryzyko utraty jednośladu, a w przypadku kradzieży ułatwiają jego odzyskanie. W czwartek swój rower oznakował także Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Galeria zdjęć przedstawia znakowanie roweru. - grafika artykułu
Zabezpiecz swój rower.

Akcja odbywa się ramach usługi "Wiberoo - Wielkopolski Bezpieczny Rower", która daje możliwość dodatkowego zabezpieczenia pojazdu przed kradzieżą, a także pozwala na jego rejestrację w systemie o zasięgu całego województwa. Dzięki aplikacji mieszkańcy mają dostęp do danych roweru oraz mogą łatwo zgłosić jego zaginięcie.

- Kradzieże rowerów, podobnie jak kradzieże samochodów, zdarzają się. Dlatego zachęcam do wizyty na jednym z poznańskich komisariatów, gdzie w czasie wakacji można bezpłatnie oznakować swój jednoślad. Procedura trwa zaledwie kilka minut, a w przypadku kradzieży odzyskanie oznakowanego pojazdu jest dużo prostsze i szybsze - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy przyjść z rowerem oraz dowodem osobistym na jeden z komisariatów biorących udział w akcji. Tam policjanci oznakują rower przy pomocy ręcznej znakowarki mikroudarowej, poprzez trwałe naniesienie na ramę indywidualnego numeru. Właściciel musi także wypełnić formularz rejestracyjny oraz zgodę na grawer. Następnie funkcjonariusz zarejestruje rower w aplikacji Wiberoo.  Certyfikat oznakowania jednośladu właściciel otrzyma mailem. Udział w programie jest bezpłatny.

W ubiegłym roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zarejestrowali 467 kradzieży rowerów na terenie miasta. 

Gdzie oznakować rower w Poznaniu?

Komisariat Policji Poznań-Grunwald, ul. Rycerska 2

  • 28 lipca w godz. 15:00-18:00
  • 11 sierpnia w godz. 15:00-18:00

Komisariat Policji Poznań-Jeżyce, ul. Kochanowskiego 16

  • 25  sierpnia w godz. 10:00-13:00

Komisariat Policji Poznań-Nowe Miasto, ul. Polanka 24

  • 27 lipca w godz. 10:00-13:00
  • 2 sierpnia w godz. 15:00-18:00

Komisariat Policji Poznań-Stare Miasto, Al. Marcinkowskiego 31

  • 25 sierpnia w godz. 15:00-18:00

Komisariat Policji Poznań-Północ, os. Jana III Sobieskiego 115

  • 10 sierpnia w godz. 10:00-13:00

Komisariat Policji Poznań-Wilda, ul. D. Chłapowskiego 12

  • 16 sierpnia w godz. 15:00-18:00

Szczegółowe informacje o usłudze można znaleźć na stronie: http://poznan.policja.gov.pl/w21/prewencja-1/wiberoo-wielkopolski-be/228921,Informacje-ogolne.html

Podręcznik użytkownika oraz niezbędne dokumenty do pobrania są dostępne pod adresem: https://wiberoo.pl/pomoc

JZ

sieci społecznościowe