Zagrać każdy może

Na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim stanął niecodzienny przedmiot. Zewnętrzny fortepian przez kolejny tydzień zaprasza wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w grze na klawiszach. 

Galeria zdjęć przedstawiająca czarny fortepian ustawiony na dziedzińcu urzędu miasta, w tle budynki kolegiaty - grafika artykułu
Na dziedzińcu urzędu miasta przy placu Kolegiackim stanął niecodzienny zewnętrzny fortepian

Fortepian jest dostępny dla wszystkich poznanianek i poznaniaków do 28 września. Korzystać z niego można codziennie w godzinach otwarcia dziedzińca, czyli od 7:00do 22:00. 

Instrument pojawił się na dziedzińcu w ramach nagrody w konkursie "Wygraj fortepian zewnętrzny dla twojej gminy. Miasto Poznań wzięło w nim udział, dzięki czemu, przez najbliższy tydzień na placu Kolegiackim mieszkańcy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w grze na tym instrumencie. Lokalizacja wskazana została także przez Miasto. 

W piątek, 23 września, planowany jest występ pianisty Piotra Żukowskiego z Teatru Muzycznego. Około godziny 11:00 artysta wykona na fortepianie utwory ze spektaklu  "Virtuoso" o Ignacym Janie Paderewskim: Paderewski Menuet G-dur op.14, Melodia Ges -dur op.16, Chopin Ballada g-moll op.23 i Nokturn Es-dur op.9. Koncert potrwa ok. 25 minut. 

Instrument jest odpowiednio zabezpieczony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Znajduje się w specjalnej obudowie chroniącej fortepian przed np. deszczem oraz uszkodzeniami mechanicznymi. 

Organizatorem konkursu są firmy Cadenza - Fortepian zewnętrzny i FULCO System. To oni odpowiadają za postawienie instrumentu. Tworzą oni także akcje podczas których stawiają w miastach na określony czas fortepiany do swobodnego użytku przez mieszkańców.

PD

sieci społecznościowe