Zbuduj hotel dla owadów

Już w najbliższą niedzielę, 30 sierpnia dzieci pod okiem specjalistów samodzielnie wykonają bezpieczne oraz komfortowe domki dla pszczół i innych pożytecznych owadów zapylających. Konstrukcje będzie można zabrać ze sobą i umieścić w ogrodzie lub na przydomowym tarasie. Warsztaty odbędą się w ramach akcji Targi Dają Więcej dla Poznania. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wstęp na całe wydarzenie targowe wiąże się z koniecznością rejestracji oraz - w przypadku osób dorosłych oraz dzieci powyżej 10. roku życia - płatnością w wysokości 5 zł.

Warsztaty są elementem miejskiego programu "Poznań dla pszczół". fot. pixabay - grafika artykułu
Warsztaty są elementem miejskiego programu "Poznań dla pszczół", fot. pixabay

Zajęcia odbędą się w godzinach 11:00-13:00 w ogrodzie letnim przy Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Warsztaty są elementem miejskiego programu "Poznań dla pszczół". 

- To kolejnym działanie, poprzez które Miasto Poznań chce edukować i zachęcić swoich najmłodszych mieszkańców do aktywności na rzecz tworzenia środowiska przyjaznego owadom - mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urząd Miasta Poznania. - Domki co prawda nie zastąpią naturalnego środowiska, ale stanowią doskonałe schronienie dla wielu gatunków owadów zapylających. Dzięki nim wiosną owady mogą w nich złożyć jaja, latem i jesienią znajdą w nich schronienie przed burzą, deszczem i mocnym wiatrem, a zimą pomogą przetrwać trudny czas. 

Domki powstaną z trzciny, rurek bambusowych, pustych łodyg, suchego drewna i drewnianych deseczek oraz szyszek (wszystkie niezbędne do budowy materiały zapewniają organizatorzy). Po zakończeniu warsztatów konstrukcje uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą.  

- Zachęcamy, by umieścić je w ogrodzie, na tarasie, w przyszkolnym ogródku czy na osiedlowym skwerze. W realny sposób będą wspierały wzrost populacji owadów w mieście, a jednocześnie będą świadczyły o poczuciu naszej współodpowiedzialności za bioróżnorodność środowiska - dodaje Joanna Jajus. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale wstęp na całe wydarzenie targowe wiąże się z koniecznością rejestracji oraz - w przypadku osób dorosłych oraz dzieci powyżej 10. roku życia - płatnością w wysokości 5 zł. Zajęcia poprowadzą specjaliści z IDEA EXPO.

Wydarzenie organizowane jest w ramach akcji Targi Dają Więcej dla Poznania. To inicjatywa branży spotkań, która wesprze poznańskie firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przekazując im nieodpłatnie przestrzeń wystawienniczą wraz z zabudową. Przedstawiciele lokalnych firm będą mogli ponadto wziąć udział w warsztatach na temat skutecznej promocji biznesu w sieci, organizowanych w ramach programu "Poznań Biznes Partner". O akcji pisaliśmy w artykule: Razem na rzecz lokalnego biznesu.

JZ

sieci społecznościowe