Remont ul. Umultowskiej

W poniedziałek, 20 maja, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni ul. Umultowskiej. Żeby zminimalizować utrudnienia, prace będą się odbywać etapami. Na początek frezowany będzie pas jezdni w kierunku osiedla Batorego na odcinku od ul. Madziarskiej do ul. Stoińskiego. Wytyczone zostaną objazdy. Zmienią się też trasy autobusów komunikacji miejskiej. 

Zdjęcie zniszczonej nawierzchni ul. Umultowskiej - grafika artykułu
W poniedziałek, 20 maja, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni ul. Umultowskiej fot. ZDM

W zeszłym roku remont realizowany był od ul. Lechickiej do Madziarskiej. W trakcie prac na kolejnych odcinkach ul. Umultowskiej usunięta zostanie stara, zniszczona nawierzchnia i ułożone nowe warstwy asfaltu - wiążąca i ścieralna. Dodatkowo w rejonie zatok autobusowych położona zostanie specjalna siatka wzmacniająca. Dzięki temu kierowcy i rowerzyści zyskają zdecydowanie lepsze warunki do poruszania się na kolejnym odcinku ulicy. 

Z uwagi na znaczenie komunikacyjne ul. Umultowskiej, tegoroczne prace będą prowadzone etapami, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu. W pierwszej kolejności - od poniedziałku, 20 maja - drogowcy działać będą na pasie wyjazdowym z miasta, na odcinku od ul. Madziarskiej do skrzyżowania z ul. Stoińskiego.  

Następnie, w piątek, 24 maja, prace przeniosą się na sąsiedni pas.
Objazdy wyznaczone będą przez ul. Lechicką lub Sarmacką, a następnie aleją Praw Kobiet, ul. Łużycką i Stoińskiego. Na czas zamykania wlotów w ul. Madziarską i Wachowiaka objazdy wyznaczono sąsiednimi ulicami.
W kolejnym etapie (od 29 maja) prace obejmą pas w kierunku centrum od ul. Wiechowicza do ul. Strugarka - a potem (od 6 czerwca) dalszy odcinek - od ul. Strugarka do wysokości przystanków autobusowych "Os. Batorego". Na tym etapie wprowadzony zostanie objazd ulicami: Opieńskiego, Szeligowskiego i Wiechowicza.
Następnie, od 11 czerwca, remont obejmie pas ruchu w kierunku Umultowa od skrzyżowania z ul. Stoińskiego do ul. Strugarka, a od 18 czerwca, jego dalszy fragment tj. od ul. Strugarka do przystanków autobusowych "Os. Batorego". Utrzymany zostanie objazd ciągiem ulic: Opieńskiego, Szeligowskiego i Wiechowicza.
Na koniec ekipy remontowe przeniosą się w rejon skrzyżowania ul. Umultowskiej, Stoińskiego i Wiechowicza, gdzie na dojeździe do skrzyżowania wymieniana będzie nawierzchnia jezdni wschodniej, a następnie zachodniej. Prace będą prowadzone na wewnętrznych pasach ruchu ulic Stoińskiego i Wiechowicza. Przejazd możliwy będzie z wykorzystaniem nawrotek w rejonie najbliższych skrzyżowań powyższych ulic.

Zmiany w komunikacji autobusowej

W związku z pracami zmieni się przebieg tras linii autobusowych nr 174, 185, 191 i nocnej nr 218.  W rejonie prowadzonych prac zlokalizowane zostaną tymczasowe przystanki (będą się znajdować w pobliżu tych stałych). Autobusy zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach na trasach objazdowych (za wyjątkiem linii nr 185, w terminie od 24 do 25 czerwca). Więcej o zmianach w komunikacji w okolicy ul. Umultowskiej na stronie ZTM

Remont powinien zakończyć się wraz z końcem czerwca. Jego koszt to niemal dwa miliony złotych. 

Kierowcy i rowerzyści powinni zachować ostrożność i zwracać uwagę na zmieniające się oznakowanie.

ZDM