Protest rolników - utrudnienia komunikacyjne w Poznaniu

Na wtorek, 4 czerwca zapowiadany jest kolejny protest rolników i przejazd ciągników pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości. W związku z tym w centrum Poznania i drogach dojazdowych do niego mogą pojawić się utrudnienia.

Zdjęcie z protestu na al. Niepodległości w lutym - grafika artykułu
Na wtorek, 4 czerwca zapowiadany jest kolejny protest rolników i przejazd ciągników pod Urząd Wojewódzki przy al. Niepodległości

Główne zgromadzenie ma się odbyć przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przy al. Niepodległości. W tym rejonie pomiędzy godziną 10:00 a 14:00 należy spodziewać się największych utrudnień. 

Dodatkowo w godzinach od 9:00 do 13:00 odbędzie się drugi protest na ul. Roosevelta. Utrudnień należy spodziewać się na odcinku pomiędzy mostem Teatralnym a rondem Kaponiera. Mogą się one też pojawić we wtorek przed godziną 10 na trasach wlotowych do Poznania - w szczególności na ulicach od zachodu i południa. 

Przejazd ciągników rolniczych będzie pod stałą kontrolą policji. 

W związku z zapowiadanym protestem rolników mogą wystąpić utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej - zwłaszcza na drogach dojazdowych do Poznania oraz w centrum miasta. Największych należy się spodziewać w centrum (głównie na al. Niepodległości) i na drogach dojazdowych do centrum. Ponadto kolumny traktorów, jadące z podpoznańskich punktów zbiórki (będą one zlokalizowane w Sękowie, Niepruszewie i miejscowości Trzebaw), mogą utrudnić funkcjonowanie linii gminnych.

Służby Nadzoru Ruchu poznańskiego MPK będą reagowały na bieżąco i próbowały zmniejszać niedogodności, niemniej jednak planując podróż komunikacją miejską należy liczyć się z możliwymi utrudnieniami i opóźnieniami w kursowaniu transportu zbiorowego.

CZK