Komunikacja

Autobusem? Tramwajem? A może rowerem miejskim? Tutaj znajdziesz podstawowe informacje dotyczące transportu publicznego organizowanego przez ZTM w Poznaniu!

Każdy może szybko i łatwo znaleźć interesujące go połączenie, sprawdzić rozkład jazdy, dowiedzieć się kiedy w czasie rzeczywistym z danego przystanku odjedzie tramwaj lub autobus interesującej go linii:

odnośnik "Rozkład jazdy" umożliwia wyświetlenie przystankowych tabliczek rozkładów jazdy dla wybranej linii. Istnieje możliwość wyszukiwania według linii lub nazwy przystanku.

"Planowanie podróży" daje możliwość zaplanowania trasy przejazdu poprzez mapę (wystarczy kliknąć i ustawić początek oraz koniec podróży) lub formularz tekstowy (wystarczy wpisać nazwę przystanku, miejsce lub adres w formularzu i wybrać początek lub koniec podróży).

Odnośnik "Wirtualny Monitor" pozwala na uzyskanie informacji o odjazdach autobusów i tramwajów z wybranego przystanku w czasie rzeczywistym.

W Poznaniu funkcjonuje system automatycznych wypożyczalni bicykli - Poznański Rower Miejski.

Warto pamiętać, że od wiosny do jesieni po Poznaniu kursują także linie turystyczne: autobusowa i tramwajowa. Zachęcamy do zwiedzania miasta historycznym taborem.

Informacje o transporcie publicznym organizowanym przez ZTM w Poznaniu można uzyskać pod numerem telefonu: 61 646 33 44 POZnan Kontakt

Operator, MPK Poznań, uruchomił aplikację myMPK, która służy informowaniu pasażerów o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.