Koniec prac na Dąbrowskiego i weekendowy remont przy Bałtyku

Na sobotę, 8 czerwca zaplanowano powrót tramwajów na ulicę Dąbrowskiego i Kraszewskiego. Tego samego dnia, w związku z koniecznością wykonania  pilnej naprawy rozjazdów w rejonie skrzyżowania ulic Roosevelta i Bukowskiej, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych i nocnych linii autobusowych korzystających z tego ważnego węzła. Zmiany będą dotyczyły 6 linii tramwajowych i 5 nocnych autobusowych.

Tramwaj linii nr 10. W tle budynek Bałtyk - grafika artykułu
Na sobotę, 8 czerwca zaplanowano powrót tramwajów na ulicę Dąbrowskiego i Kraszewskiego. Tego samego dnia rozpocznie się dwudniowy remont na części węzła Bałtyk fot. ZTM

Przy rynku Jeżyckim trwają też prace wykończeniowe. Wymieniono tam zwrotnicę najazdową od strony Ogrodów oraz zjazdową na ulicy Kraszewskiego. Naprawione zostały także szyny łukowe w rozjeździe od strony Ogrodów w ulicę Kraszewskiego oraz zregenerowano krzyżownice. Wciąż trwają prace wzdłuż ulicy Dąbrowskiego (od rynku do ul. Żeromskiego). Po remoncie na swoje trasy będą mogły wrócić tramwaje linii nr 2, 8 i 18, autobusy linii nr 164 i 191 oraz linii nocnych nr 216, 226, 219 i 258. 

Weekendowe prace przy Bałtyku

Naprawa rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Roosevelta i Bukowskiej jest pilna i niezbędna. Podczas wakacji remontowane będzie bowiem torowisko na moście Dworcowym wraz ze skrzyżowaniem mostu Dworcowego oraz ulic Głogowskiej i Roosevelta. W momencie kiedy tramwaje nie będą mogły kursować przez most Dworcowy dużo bardziej obciążony będzie węzeł Roosevelta/Bukowska. Dlatego tak ważna jest naprawa rozjazdów w tym miejscu.

Zmiany zostaną wprowadzone w sobotę, 8 czerwca (od pierwszych kursów linii dziennych) i potrwają do nocy z niedzieli na poniedziałek z 9 na 10 czerwca (do ostatnich kursów linii nocnych). Przez te dwa dni tramwaje nie będą mogły poruszać się między rondem Kaponiera a węzłem Roosevelta/Bukowska. 

Z uwagi na prace zmienionymi trasami pojadą tramwaje dziennych linii nr 10, 11, 13, 15 i 18, nocnej linii nr 201 oraz autobusy nocnych linii nr 213, 214, 218, 223 i 224. 

Od poniedziałku - 11 czerwca - komunikacja wróci do stałego układu.

Szczegółowy opis zmienionych tras dostępny jest na stronie MPK i ZTM.

MPK, ZTM