Dąbrówko Ty jesteś jak ZDROWIE!
W tym dniu biblioteka szkolna zamieniła się w punkt pomiaru ciśnienia tętniczego. Wszyscy chętni uczniowie i pracownicy szkoły mogli zmierzyć swoje ciśnienie dzięki pomocy pana Pawła Samborskiego oraz pani Magdaleny Słowińskiej studentów ostatniego roku medycyny Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Pomiarom poddali się także pani wicedyrektor Dorota Górecka oraz pan dyrektor Paweł Kozłowski. Na pierwszym piętrze stanął stragan, z którego każdy mógł poczęstować się zdrowym jabłkiem. Pyszne jabłka ofiarowało nam Rolniczo - Sadownicze Gospodarstwo Doświadczalne Akademii Rolniczej w Przybrodzie.
Uczniowie Gimnazjum zebrali się w świetlicy, aby podsumować działania, których podjęli się w ciągu roku w ramach konkursu "Trzymaj formę".
Podsumowanie konkursu uświetniły pokazy taneczne uczennic, które wzięły udział w marcowym konkursie tanecznym. Po pokazach nastąpił moment wręczenia nagród indywidualnych oraz podsumowanie konkursu i ogłoszenie zwycięskiej klasy. Uczniowie tej klasy pojadą na rajd rowerowy.
Ponadto dzień ten uświetniły ciekawe wykłady zaproszonych gości: "Jak zachować zdrowie- mity i fakty" prowadzonego przez pana Pawła Samborskiego z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz "Tytoń albo zdrowie - fakty medyczne" prowadzonego przez Panią Marię Dojs z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Oprócz wykładów dziewczęta wzięły udział w zajęciach pt. "Jak zadbać o swój dekolt" z zakresu profilaktyki nowotworowej piersi prowadzone przez Marię Plucińską z Medycznego Studium Zawodowego, chłopcy natomiast w zajęciach prowadzonych przez Pana Bartłomieja Kozyrę na temat "Środki dopingujące w sporcie".
Mamy nadzieję, że dzień ten nie tylko poszerzył wiedzę uczniów na temat zdrowego stylu życia, ale stał się zachętą dla całej społeczności dąbrówczańskiej do podejmowania prozdrowotnych zachowań.
Zobacz również

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

"Różni, ale równi" - Miasto wesprze naukę dzieci ze specjalnymi potrzebami

#Tata też czyta - trwa ogólnopolska kampania
