Nowy przejazd rowerowy i testy sygnalizacji na rondzie Kaponiera

Dobiega końca budowa dwukierunkowego przejazdu rowerowego przez rondo Kaponiera, między ul. Zwierzyniecką a mostem Uniwersyteckim. W weekend wykonawca prac rozpoczął proces wprowadzania stałej organizacji ruchu na rondzie, dlatego mogą występować tam czasowe utrudnienia.

Rondo Kaponiera z lotu ptaka. - grafika artykułu
Nowy przejazd rowerowy i testy sygnalizacji na rondzie Kaponiera, fot. PIM.

Dwukierunkowy przejazd powstał na północnej części ronda Kaponiera, tzn. od strony mostu Teatralnego. Wykonawca od weekendu wprowadza stałe oznakowanie na i demontował obecne sygnalizatory świetlne. Prowadzi także testy nowej sygnalizacji, przeznaczonej dla rowerzystów. Po wprowadzeniu odpowiedniego oznakowania i uruchomieniu sygnalizatorów, nowy przejazd zostanie udostępniony rowerzystom.

Przejazd przez rondo Kaponiera jest kontynuacją nowej drogi rowerowej wzdłuż ul. Zwierzynieckiej. Docelowo połączy się na moście Uniwersyteckim z nową trasą na ul. Św. Marcin, dlatego pełną funkcjonalność zyska po zakończeniu trwających robót budowlanych związanych z Programem Centrum.

Dwukierunkowy przejazd przez rondo między ul. Zwierzyniecką a mostem Uniwersyteckim zastąpił wcześniejszy jednokierunkowy pas na jezdni. Wprowadzane zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu i lepsze skomunikowanie Jeżyc i centrum miasta.

PIM

sieci społecznościowe