Rusza budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Dolna Wilda, zmiany w organizacji ruchu

Rozpoczyna się budowa nowej drogi rowerowej wzdłuż ulicy Dolna Wilda, dzięki której cykliści zyskają bezpieczne i wygodne połączenie okolic parku Jana Pawła II z deptakiem na ul. Półwiejskiej. W związku z tym już w najbliższy piątek, 3 kwietnia, zmianie ulegnie organizacja ruchu na ul. Dolna Wilda, od skrzyżowania z ul. Świętego Jerzego do skrzyżowania z ul. Spychalskiego.

Mapa drogi rowerowej
Mapa

Od piątku na tym odcinku obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy, w kierunku Dębca. Pojazdy zmierzające z Dębca w kierunku centrum poprowadzone zostaną objazdem przez ulice Świetego Jerzego, Wierzbięcice, Rynek Wildecki, Górna Wilda. Mimo zaplanowanych zwężeń, ruch pieszych w obu kierunkach zostanie utrzymany.

W ramach inwestycji powstanie ponad kilometr nowej, dwukierunkowej drogi rowerowej. Trasa o szerokości od 2 do 2,5 m wyznaczona zostanie na zachodniej stronie ul. Dolna Wilda, na odcinku od ulic Świętego Jerzego do Górna Wilda, a dalej - po wschodniej stronie ul. Górna Wilda - w kierunku ul. Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 metrów, połączy wzdłuż ulicy Półwiejskiej ul. Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.

Wzdłuż trasy powstanie chodnik, a także zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

PIM