Wartostrada: budowa nowego odcinka przy Bramie Poznania i prace na Szelągu

Wartostrada w Poznaniu systematycznie wydłuża się o nowe fragmenty, jednocześnie komfort jazdy rowerem lub spaceru poprawia się dzięki uzupełnianiu infrastruktury starszych tras np. o lampy i ławki. Rozpoczyna się właśnie budowa nowego odcinka przy Bramie Poznania, a na Szelągu ruszają prace związane z montażem m.in. oświetlenia i monitoringu. Na czas robót ten fragment Wartostrady będzie zamknięty.

Baner
Wartostrada

Nowy, blisko półkilometrowy odcinek Wartostrady, powstanie przy Bramie Poznania ICHOT, tuż nad rzeką Cybiną. Połączy okolice wiaduktu kolejowego z mostem Mieszka I. Zostanie wyposażony w oświetlenie, monitoring, a także w tzw. małą architekturę, czyli ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie przekazała już wykonawcy plac budowy. Zakładany termin końca robót to połowa tego roku.

Natomiast Wartostrada w rejonie parku Szelągowskiego i Wilczaka (do ul. Serbskiej) wkrótce zyska nowe oświetlenie i małą architekturę. Odcinek ten zostanie też wyposażony w kamery monitoringu, co poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Prace te wiążą się z tymczasowym zamknięciem Wartostrady na odcinku od zjazdu w rejonie skrzyżowania ul. Szelągowskiej i Garbary do plaży miejskiej na Szelągu. Zalecany ruch pieszych jak i objazd dla rowerzystów to równoległa do zamkniętego odcinka trasa wzdłuż ul. Szelągowskiej, którą także można dojechać do parku i plaży miejskiej. Zamknięcie planowane jest na poniedziałek 24 lutego i potrwa do końca kwietnia. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac oraz zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie, a za utrudnienia przepraszamy.

Wkrótce rozpocznie się również budowa dwóch nowych wiat rowerowych: przy ul. Ewangelickiej oraz przy dworcu autobusowym Garbary. Na przełomie marca i kwietnia zostanie oddany do użytku nowopowstały odcinek Wartostrady między mostem Królowej Jadwigi a parkiem w Starym Korycie Warty. W tym roku po tej stronie rzeki planowane jest także zbudowanie łącznika umożliwiającego zjazd na Wartostradę z mostu Bolesława Chrobrego (przy zapleczu przystani w Starym Porcie). 

PIM