Rusza sezon żużlowy 2024

Już niebawem rozpocznie się kolejny sezon żużlowy. Przed tegorocznymi rozgrywkami zaszły istotne zmiany, jeśli chodzi o struktury ligowe. Rozgrywki 1. ligi żużlowej zostały zastąpione przez Metalklas 2. Ekstraligę. To właśnie na drugim poziomie rozgrywkowym w nadchodzącym sezonie startować będą żużlowcy PSŻ Poznań.

Konferencje prasowa PSŻ Poznań przed rozpoczęciem sezonu 2024 - grafika artykułu
Konferencje prasowa PSŻ Poznań przed rozpoczęciem sezonu 2024

2 kwietnia w sali konferencyjnej na stadionie POSiR Golęcin odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca sezon. Wzięli w niej udział: Zastępca Prezydenta Miasta Poznania - Jędrzej Solarski, Radny Miasta Poznania - Paweł Matuszak, p. o. Dyrektora Wydziału Sportu - Maciej Piekraczyk, władze klubu oraz przedstawiciele sponsorów. Podczas konferencji przedstawiono nowego sponsora tytularnego oraz poinformowano o zawarciu umowy dotacyjnej dotyczącej udziału w rozgrywkach w sezonie 2024 - klub otrzymał miejskie wsparcie w kwocie 800 000 zł.

Celem poznańskich Skorpionów na nadchodzący sezon jest utrzymanie się na poziomie 2. Ekstraligi. W lidze wystartuje łącznie 8 zespołów, a poza PSŻ Poznań będą to: Celfast Wilki Krosno, Abramczyk Polonia Bydgoszcz, Arged Malesa Ostrów, Texom Stal Rzeszów, Zdunek Wybrzeże Gdańsk, H.Skrzydlewska Orzeł Łodź oraz ROW Rybnik. To własnie potyczką z ostatnią z wymienionyc drużyń zainagurują sezon żużlowcy PSŻ Poznań. Mecz odbędzie się na poznańskim Golęcinie w sobotę 13 kwietnia. 

Skład PSŻ Poznań - sezon 2024:

Seniorzy

Ryan Doulgas (Australia)
Aleksander Loktajev (Ukraina)
Szymon Szlauderbach (Polska)
Mateusz Dul (Polska)
Matias Nielsen (Dania)
Michael Jepsen Jensen (Dania)

Juniorzy

Kacper Teska
Kacper Grzelak
Lech Chlebowski
Mateusz Latala

Zanim jednak dojdzie do pierwszego meczu ligowego kibice będą mogli zgromadzić się na poznańskim stadionie żużlowym, by śledzić rywalizację w ramach Mistrzostw Polski Par Klubowych. Więcej o tym wydarzniu tutaj.