"COVID-19: dzień po...." Debata Akademicka

"COVID-19: dzień po...." - to tytuł Debaty Akademickiej na którą w poniedziałek 26. października zapraszają: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny.  Ze względu na pandemię, tym razem dyskusję można będzie śledzić tylko w sieci, odbędzie się bez publiczności.

XX Debata Akademicka - grafika artykułu
XX Debata Akademicka

Transmisja odbędzie się na kanale YouTube UEP w poniedziałek 26.10.2020 r., w godz. 17.00 - 18.30.  

Tematem 20. Debaty będzie Covid-19, koronawirus, pandemia. Już dziś można powiedzieć, że to medialne słowa 2020 roku. Słowa pełne grozy, ale przed wszystkim pełne emocji. Strach i emocje wywoływane są przede wszystkim stanem naszej wiedzy, w której rzetelne i wiarygodne informacje często przegrywają z plotką i spekulacjami. Wokół nas mnóstwo ekspertów i "domorosłych" analiz. Nie zawsze potrafimy odróżnić prawdę od fałszu. Czy można zatem - bez niepotrzebnych emocji - rozmawiać o najważniejszym problemie współczesności? Czy najlepszym miejscem dla takiej dyskusji jest wyższa uczelnia? Odpowiedź na oba pytania brzmi: "tak".  

- Większość z nas śledzi na bieżąco wydarzenia związane z przebiegiem COVID-19, a każdy inaczej odczuwa skutki tego, co dzieje się wokół.  Nie zawsze jednak mamy czas na refleksję i odpowiedź na pytanie: co dalej; przecież pandemia kiedyś się skończy. Chcemy porozmawiać o konsekwencjach wydarzeń roku 2020 dla nas, dla naszych dzieci i chyba także naszych wnuków.  Dla społeczeństwa i gospodarki. Trzeba zgodzić się z opinią, że prawdy o pandemii dowiemy się, gdy pokonamy koronawirusa. Czy będzie to jednak cała prawda?  - zapowiada prowadzący spotkanie dr Krzysztof Gołata z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Panelistami w XX Debacie Akademickiej będą:  

dr hab. hab. Sylwia Jaskulska, prof. UAM

prof. dr hab. Marek Krajewski (UAM) 

prof. dr hab. Grażyna Krzyminiewska (UEP) 

dr hab. Piotr Michoń prof. UEP

sieci społecznościowe