Letnie staże w urzędzie

Ruszył nabór na kolejną edycję Programu Staży Studenckich. Do 18 czerwca można wysyłać zgłoszenia. Na chętnych czeka 99 miejsc, z czego 13 po raz pierwszy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Staże potrwają cztery miesiące. 

Zdjęcie przedstawia dwie dziewczyny i chłopaka idących ulicą - grafika artykułu
Do 18 czerwca można wysyłać zgłoszenia na kolejną edycję Programu Stażu Studenckich

Staże będą realizowane od sierpnia do końca listopada. Program skierowany jest do studentek i studentów jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia - dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych. Kandydatki i kandydaci ubiegający się o staż powinni studiować kierunek odpowiadający profilowi danego biura lub wydziału. O ich kompetencjach i zadaniach można przeczytać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.  

Obecnie Program Staży Studenckich ma formułę 4-miesięcznej pełnopłatnej edycji. Na osoby, które się zakwalifikują, czeka wynagrodzenie w wysokości 6 744 zł brutto (za cały okres stażu). 

Aby zgłosić się na staż, należy wypełnić online formularz. Jest on dostępny na stronie poznan.pl, w zakładce Staże. Tam też można znaleźć więcej informacji o programie. Wnioski są przyjmowane do 18 czerwca. W formularzu można aplikować do maksymalnie 5 miejsc. 

Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami (odrębnie do każdego wydziału, biura i jednostki) zaplanowano na czerwiec i lipiec. Zostaną one przeprowadzone zdalnie (za pośrednictwem platformy Zoom).

Autorski Program Staży Studenckich Urząd Miasta Poznania realizuje od 2003 roku. Akcja cieszy się ogromnym powodzeniem. Na 70 dotychczasowych edycji wpłynęło blisko 38 tysięcy zgłoszeń. Na staż przyjęto ponad 5 tys. studentów i studentek.

Program umożliwia nabycie nowych umiejętności i doświadczenia, przydatnych na rynku pracy oraz wykorzystanie w praktyce wiedzy zdobytej na studiach. Obopólne korzyści płynące z tej współpracy potwierdza fakt, że na przestrzeni tych kilkunastu lat działania programu około 1000 osób po jego ukończeniu zostało zatrudnionych w urzędzie.

Więcej o stażach studenckich na stronie programu oraz telefonicznie od poniedziałku do piątku pod nr tel. (61) 878 55 10.

RB