Studenckie Noble dla studentek UAM i UEP

Karolina Król, studentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, otrzymała Studenckiego Nobla w kategorii Dziennikarstwo i literatura. Z kolei Studencki Nobel w kategorii Działalność społeczna trafił do Agaty Szewczykowskiej, studentki zarządzania na Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. 

Na zdjęciu widać laureatkę trzymającą nagrodę - duży czek, w towarzystwie dwóch organizatorów konkursu na scenie. - grafika artykułu
Karolina Król otrzymała Studenckiego Nobla w kategorii Dziennikarstwo i literatura

Konkurs organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów i skierowany jest do studentek i studentów wyróżniających się swoją ambicją i zaangażowaniem w różnych dziedzinach. Poznańskie studentki znalazły się w elitarnym gronie 9 osób z całej Polski nagrodzonych w konkursie.

Zainteresowania Karoliny Król koncentrują się m.in. wokół badań nad poezją oraz problematyką Holokaustu. Zrealizowała już dwa studenckie projekty grantowe, ma na koncie szereg publikacji i sukcesy w różnych konkursach naukowych, była m.in. Stypendystką Miasta Poznania w edycji 2017/2018.  

Agata Szewczykowska angażuje się we współpracę z organizacjami pozarządowymi od 12 lat, ma na swoim koncie organizację licznych wydarzeń oraz inicjatyw charytatywnych, tytuł Społecznika Roku oraz wiele godzin poświęconych na wolontariat. Działa m.in. w Fundacji na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów.

sieci społecznościowe