Studenckie Noble dla studentek z Poznania

Studentki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostały laureatkami tegorocznego konkursu Studencki Nobel. Uczącą się na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej Antoninę Tosiek nagrodzono w kategorii Dziennikarstwo i Literatura. Julia Orłowska z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa zwyciężyła w kategorii Działalność Społeczna. 

Studencki Nobel 2021 - grafika artykułu
Studencki Nobel 2021

- Bardzo się cieczę, że moje działania i "próby piórem", zarówno artystycznym, jak i krytycznym i badawczym, zostały w taki sposób docenione. To wielka frajda i wielka radość- mówi Antonina Tosiek. 

- Nagrodę traktuję jako zwieńczenie kilku lat pracy na rzecz lokalnych społeczności, która zawsze była mi bardzo bliska - komentuje zwycięstwo Julia Orłowska - Marzy mi się, żeby zawsze wrażliwość społeczna była nagradzana, premiowana - dodaje laureatka. 

Podczas gali finałowej Studenckiego Nobla, która odbyła się w niedzielę 23 maja, ogłoszono nazwiska w sumie dziewięciorga tegorocznych laureatów i laureatek. Transmisję z wydarzenia można obejrzeć pod adresem: https://www.facebook.com/StudenckiNobelpl/videos/922031685252091

Studencki Nobel to cykliczny konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, którego celem jest wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach-zarówno naukowych, artystycznych jak i społecznych. Jest jedynym ogólnopolskim konkursem stypendialnym w pełni tworzonym przez organizację studencką. Wpisując się w powszechne dziś trendy innowacyjności i związanego z nimi inwestowania w kapitał ludzki, ma umożliwić wyróżniającym się młodym ludziom wykorzystanie ich osiągnięć do zaistnienia w świecie nauki i biznesu.

Dodatkowe informacje: https://www.studenckinobel.info

sieci społecznościowe