UNIWERSYTET SUKCESU II edycja

Rozpoczął się projekt Uniwersytet Sukcesu. Jest to edukacyjny program  zawodowy skierowany do młodych dziewczyn, które wchodzą na rynek pracy, a także poszukują swojej drogi zawodowej i pasji. Program skupia się głównie na osobach, które wychowały się w domach dziecka, rodzinach zastępczych, placówkach środowiskowo-opiekuńczych lub znajdują się w trudnej sytuacji finansowej albo osobistej. Jego celem jest wyposażenie ich w kompetencje cyfrowe i umiejętności komunikacyjne, które ułatwią im start w dorosłe życie. Uczestniczki programu mają nie mniej niż 18 lat i nie więcej niż lat 25.

Uniwersytet Sukcesu
Uniwersytet Sukcesu

- Zainteresowanie I edycją przerosło nasze oczekiwania - zgłosiło się prawie 250 dziewczyn, a zakwalifikowało się 120 uczestniczek. To pokazuje, że skala potrzeb jest ogromna. Wierzymy, że każdy powinien mieć równe szansę na rozwój i edukację, a - jak pokazują badania - wychowankowie domów dziecka bardzo często po osiągnięciu pełnoletności są pozostawieni sami sobie i znacznie trudniej niż inne dzieci zdobywają wykształcenie. Przed I edycją wierzyliśmy, a po jej realizacji już jesteśmy przekonani, że Uniwersytet Sukcesu jest szansą i motywacją do rozpoczęcia nowego życia - mówi Jowita Michalska, Prezes Fundacji Digital University.

W ramach projektu Kandydatki wybierają jedną z dwóch dostępnych akademii: Akademia Programistki i Akademia Digital Marketerki. Podczas tej edycji zapraszamy dziewczyny z całej Polski do sześciu miast: Poznania, Białegostoku, Krakowa, Warszawy, Trójmiasta, Wrocławia

W związku z  pandemią i zasadami bezpieczeństwa zajęcia podczas pierwszego etapu edycji II projektu są prowadzone w formie online, a  organizatorzy finansują Uczestniczkom sprzęt technologiczny umożliwiając im pracę zdalną i udział w projekcie.

Pierwszy etap
to dwutygodniowe warsztaty online łączące po trzy turnusy uczestniczek w wybranych miastach:

13.07-24.07- 2 grupy (turnusy: Poznań, Białystok, Kraków)
20.07-31.07- 2 grupy (turnusy: Warszawa, Trójmiasto, Wrocław)

Drugi etap
to trzydniowe spotkania dla najbardziej zaangażowanych dziewczyn z Partnerami projektu w siedzibie firmy (np. Nationale Nederlanden, Dentsu Aegis Network, inne) w terminie 26-28.08.2020 w Warszawie. Podczas tego etapu forma lub termin spotkań mogą ulec zmianie. Organizacja drugiego etapu będzie skoordynowana z możliwościami czasowymi Uczestniczek oraz  sytuacją związaną z COVID-19. Najbardziej zaangażowane dziewczyny otrzymają propozycję staży zawodowych w renomowanych firmach.

Ostatni etap
to kursy online, które trwają od 3 do 6 miesięcy.

Finał projektu to możliwość otrzymania staży zawodowych w firmach partnerskich.

Dzięki Partnerom Uczestniczki "Uniwersytetu Sukcesu" poznają, m.in. case studies różnych projektów, a także skorzystają z indywidualnych konsultacji z reprezentantami działów marketingu, IT, HR czy sprzedaży. Przy wsparciu mentorów, określą swoje predyspozycje i nauczą się jak dobrze przejść przez proces rekrutacyjny. Do tej pory udział w projekcie potwierdziły m.in.: Nationale Nederlanden, Havas Media Group, Amazon, Dentsu Aegis Network, KMD Poland, PURO Hotels, Kancelaria SSW Pragmatic Solutions, Szkoła Psychoterapii Gestalt, Gdynia Moje Miasto, Fundacja SUKCES PISANY SZMINKĄ, Standard Chartered,  Fundacja PFR czy Fundacja im. Piotra i Pawła Michalskich.