Webinary "Poznań Przyciąga"

Miasto po raz kolejny zachęca maturzystów z różnych stron Polski do studiowania na poznańskich uczelniach. W tym roku w ramach kampanii "Poznań Przyciąga" przygotowano bezpłatne webinary dedykowane konkretnym profilom: humanistyczno-artystycznym, biologiczno-chemicznym, matematyczno-technicznym oraz ekonomicznym. Ponadto uruchomiono specjalną stronę  internetową www.poznanprzyciaga.pl. Działania prowadzone są również w mediach społecznościowych.

Zaproszenie na webinary Poznań Przyciąga - grafika artykułu
Zaproszenie na webinary Poznań Przyciąga

To już 10 edycja kampanii "Poznań Przyciąga". Jej celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju do podjęcia nauki na jednej z poznańskich uczelni, a także pomoc młodzieży w wyborze dalszej ścieżki edukacji. W tym roku prowadzona przez Miasto kampania ma jednak inną formę niż zwykle. 

- Z powodu pandemii koronawirusa wyjątkowo nie odwiedzimy szkół osobiście, spotkania odbędą się za to online - mówi Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektorka Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej UMP. - Dla przyszłych studentów przygotowaliśmy 4 webinary. Są one okazją do zapoznania się z ofertami poznańskich uczelni, programami stypendialnymi oraz możliwościami, jakich dostarcza życie w naszym mieście. Wszystkie spotkania będzie można śledzić na miejskim kanale Youtube.

Maturzyści i maturzystki będą mogli śledzić 4 webinary, przygotowane pod kątem konkretnych profili.

Pierwszy webinar (blok humanistyczno-artystyczny) odbędzie się we wtorek, 24.11., w godz. 14:00-15:00.

https://www.youtube.com/watch?v=uBbN0Vh-cxk&feature=youtu.be

Drugi webinar (blok biologiczno-chemiczny) odbędzie się w piątek, 27.11., w godz. 10:00-11:00.

https://www.youtube.com/watch?v=1_GwvzHC8LQ&feature=youtu.be

Trzeci webinar (blok matematyczno-techniczny) odbędzie się we wtorek, 01.12., w godz. 13:00-14:00.

https://www.youtube.com/watch?v=yNjsnOyMAR0&feature=youtu.be

Czwarty webinar (blok ekonomiczny) odbędzie się w czwartek, 03.12, w godz.11:30-12:30.

https://www.youtube.com/watch?v=FK1NhWanLEM&feature=youtu.be

Webinaria to nie wszystko. W ramach kampanii działa także strona internetowa www.poznanprzyciaga.pl, na której przyszli studenci znajdą wszystkie niezbędne informacje dotyczące oferty akademickiej miasta, mogą wypełnić test preferencji zawodowych i pobrać poradnik maturzysty, ułatwiający im przygotowania do egzaminu dojrzałości.

Kampania promocyjna "Poznań Przyciąga" realizowana jest również w mediach społecznościowych, głównie na Instagramie i Facebooku. Młodzież zainteresowana ofertą akademicką Poznania będzie mogła obejrzeć tam wywiady z absolwentami poznańskich uczelni oraz wziąć udział w konkursie fotograficznym. 

Poznań to miasto akademickie. Działają tu 23 uczelnie, w tym 8 publicznych. Według danych na koniec roku 2019 w stolicy Wielkopolski studiuje 104 tys. osób, z czego ponad 5 tys. to obcokrajowcy. 

sieci społecznościowe