Trwa Jarmark Świętojański!
 

Trwa Jarmark Świętojański!

Ponad setka stoisk, na których będzie można kupić unikatowe wyroby rękodzielnicze takie jak ręcznie szyte zabawki pluszowe, poszewki, poduszki, wyroby drewniane i ceramiczne, a także wiele koncertów oraz warsztatów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych -  Jarmark Świętojański potrwa do 28 czerwca!

czytaj więcej
Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego!
 

Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego!

Do 17 czerwca czekamy na propozycje projektów, które warto zrealizować w Mieście w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Pomysły można zgłaszać internetowo, osobiście lub tradycyjną pocztą. Zapraszamy również do udziału w debatach dzielnicowych, w trakcie których przedstawione będą najważniejsze lokalne inwestycje oraz możliwości współpracy z radami osiedli.

Polecamy także zapoznanie się ze zmianami, jakie przynoszą te konsultacje PBO. Będzie bowiem więcej pieniędzy, podział na projekty "ogólnomiejskie" i "dzielnicowe", nie będzie zaś zespołu opiniującego zgłaszane pomysły.  

czytaj więcej
Zapisz się na Dancing Poznań 2015!
 

Zapisz się na Dancing Poznań 2015!

Zapraszamy na największą imprezę taneczną w Polsce. Od 22 do 29 sierpnia zespół Ewy Wycichowskiej z Polskiego Teatru Tańca zorganizuje znane tysiącom zwolenników tańca wydarzenie pod nazwą Dancing Poznań. Złożą się na nie XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego i XII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca. Zapisy na wydarzenie odbywają się przez: http://www.ptt-poznan.pl.

czytaj więcej
W weekend kiermasz "Zielony Poznań"
 

W weekend kiermasz "Zielony Poznań"

Wkrótce rusza dwudziesty drugi konkurs "Zielony Poznań". Kiermasz inaugurujący jego XXII edycję odbędzie się w parku Wilsona 16 i 17 maja w godzinach od 10:00 do 17:00. Podczas wydarzenia przyjmowane będą zgłoszenia do konkursu, a wystawcy zaoferują mieszkańcom bogaty wybór materiału roślinnego z przeznaczeniem do obsadzeń balkonów, tarasów i ogrodów. Ponadto na miejscu instruktorzy Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców będą udzielać porad ogrodniczych i dzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie pielęgnacji roślin.

czytaj więcej
Rusza Poznański Budżet Obywatelski 2016
 

Rusza Poznański Budżet Obywatelski 2016

Więcej pieniędzy, podział na projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe i brak zespołu opiniującego projekty to tylko kilka nowych zasad konsultacji w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i przewodniczący Rady Miasta Poznania Grzegorz Ganowicz oraz przedstawiciele dziesięciu stowarzyszeń podpisali 28 kwietnia list popierający wypracowane wspólnie zmiany w budżecie obywatelskim na przyszły rok. Zbieranie pomysłów zacznie się już 5 maja. 

czytaj więcej
W weekend "Poznań za pół ceny"
 

W weekend "Poznań za pół ceny"

Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna oraz Miasto Poznań zapraszają na ósmą akcję "Poznań za pół ceny", która odbędzie się w weekend 2-3 maja. Na poznaniaków i turystów ponownie czekać będzie kilkuset partnerów z atrakcyjnym rabatami.

czytaj więcej
Rozlicz PITa z nami!
 

Rozlicz PITa z nami!

Nie rozliczyłeś się jeszcze z PITa 2014? Chcesz oddać swój 1% podatku dla poznańskich organizacji pożytku publicznego? Miasto Poznań stworzyło specjalną stronę, gdzie przyjazna mapa umożliwia znalezienie organizacji prowadzącej wybraną przez nas działalność lub funkcjonującej w naszej okolicy. Do tego od razu można przez nią rozliczyć PIT!

czytaj więcej
Poznański Rower Miejski w nowej odsłonie
 

Poznański Rower Miejski w nowej odsłonie

Zarząd Transportu Miejskiego wybrał nowego operatora Poznańskiego Roweru Miejskiego. Będzie nim firma Nextbike Polska, która zarządzała systemem PRM w minionych 3 latach. Uruchamianie stacji w dotychczasowych 16. lokalizacjach już się rozpoczęło. Prawdopodobnie będą do dyspozycji rowerzystów 20 kwietnia. Nowe terminale będą najnowocześniejsze w Polsce i zostaną uruchomione najpóźniej do końca lipca. 

czytaj więcej
Poznań się zmienia - konferencja projektu Cities of Change
 

Poznań się zmienia - konferencja projektu Cities of Change

Miasto Poznań zaprasza na międzynarodową konferencję pt. "Major development tendencies in European cities - Identification and efficient intervention methods." Konferencja odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona do pojemności sali, dlatego zapraszamy uczestników do rejestracji obecności na adres: ccnet@um.poznan.pl. 

czytaj więcej
Trwa Poznański Jarmark Wielkanocny
 

Trwa Poznański Jarmark Wielkanocny

Ręcznie zdobione pisanki, szklane ozdoby, unikatowe wybory, a także kilkanaście straganów, oferujących tradycyjne babki, mazurki czy oscypki - Poznański Jarmark  Wielkanocny ruszył na Starym Rynku!

czytaj więcej
Kameralny Chór z Hanoweru w Poznaniu
 

Kameralny Chór z Hanoweru w Poznaniu

1 kwietnia o godzinie 20.00 w kościele oo. Franciszkanów odbędzie się koncert Poznańskiego Chóru Kameralnego. Dobrze znanej grupie artystycznej towarzyszyć będzie Kammerchor Hannover z Niemiec. Koncert został objęty patronatem prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka.

Cieszę się, że możemy dać wspólny koncert dla poznańskiej publiczności - mówi Bartosz Michałowski, dyrygent Poznańskiego Chóru Kameralnego.

Koncert odbędzie się w kościele oo. Franciszkanów (Franciszkańska 2)z okazji 330. rocznicy urodzin Johanna Sebastiana Bacha.

czytaj więcej