Zielona Wstążka dla Planety

Kampania "Zielona Wstążka Dla Planety" organizowana jest przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska.

Logo akcji 2019
Logo akcji 2019

W 2019 roku tematem przewodnim Światowego Dnia Środowiska oraz kampanii "Zielona Wstążka dla Planety" są kwestie związane z walką z zanieczyszczaniem biosfery. Kulminacją kampanii będzie podświetlenie zielonym światłem kluczowych miejskich budynków wieczorem 5 czerwca, takich jak: Ratusz, iglica MTP, Most św. Rocha, Brama Poznania ICHOT.

Przyłączając się do akcji chcemy zwrócić uwagę mieszkańcówPoznania na to, że każdy z nas może mieć wpływ na środowisko w którym żyjemy, w tym także na jakość powietrza, którym oddychamy.

Należy brać odpowiedzialność za wybory, których dokonujemy codziennie: korzystać z transportu publicznego, czy z samochodu? Segregować odpady, czy nie?  Oszczędzać energię, czy niepotrzebnie obciążać środowisko zbędną jej produkcją? Kupować rzeczy, czy być świadomym konsumentem? Tak, my wszyscy mamy wpływ na stan środowiska!