Aplikacja myMPK

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu MPK udostępniło aplikację "myMPK" również dla osób niewidomych i niedowidzących.

myMPK - grafika artykułu
myMPK

Dzięki aplikacji pasażerowie komunikacji miejskiej mogą uzyskać bieżące informacje na temat zmian w rozkładzie jazdy, remontów i utrudnień a także podejmowanych przez MPK inwestycji oraz działań promocyjnych. Aplikacja składa się z ośmiu zakładek, które bezpośrednio przekierowują do powyżej wymienionych kategorii. Jednym z ważniejszych udogodnień dla pasażera wydaje się funkcja "Wirtualnego Monitora", która umożliwia sprawdzenie rzeczywistego czasu przejazdu tramwaju lub autobusu na konkretny przystanek oraz wyszukiwanie najbliżej zlokalizowanych przystanków dzięki systemowi GPS.

Aplikacja posiada również przycisk szybkiego łączenia z Biurem Poznań Kontakt, które służy pomocą w zakresie szeroko rozumianej informacji pasażerskiej.

Można ją pobrać w serwisie GooglePlay. Wkrótce ma być również dostępna na telefonach iphone.

Szczegółowe informacje na temat korzystania z aplikacji znajdą Państwo pod linkiem przekierowującym do krótkiego filmiku instruktażowgo.

sieci społecznościowe