Bezpłatna mammografia w POSUM

Poznanianki w wieku 45-74 lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania piersi w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Na pacjentki czeka nowoczesny mammograf cyfrowy.

Grafika: zdjęcie mammografu na różowym tle, obok napis: bezpłatna mammografia, POSUM - grafika artykułu
Rejestracja odbywa się telefonicznie, pod numerem 61 647 77 35

Do tej pory bezpłatna mammografia była dostępna dla pań w wieku 50 - 69 lat, ale NFZ zmienił zasady programu profilaktycznego. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Mogą z niego skorzystać panie w wieku 45-74 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub mają wskazania genetyczne do tego badania, takie jak rak piersi u matki, siostry lub córki.

- Zachęcam wszystkie uprawnione poznanianki do wzięcia udziału w tym badaniu - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - POSUM dysponuje nowoczesnym mammografem cyfrowym, który jest doskonałym narzędziem profilaktyki.

Rejestracja odbywa się telefonicznie, w godz. 8:00 - 18:00, pod numerem 61 647 77 35. 

Mammografia to podstawowe badanie wykorzystywane w profilaktyce raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, które nie dają jeszcze żadnych wyraźnych objawów i nie są wyczuwalne dotykiem. Zauważenie guzków na bardzo wczesnym etapie ich rozwoju znacząco zwiększa szansę wyleczenia pacjentki.

AW