Dystrybucja węgla w Poznaniu

Lokalna firma, która zgłosiła się jako pierwsza, by sprzedawać tańszy węgiel mieszkańcom Poznania, jest w trakcie uzgadniania umowy ze spółką Skarbu Państwa. Po jej podpisaniu poznaniacy i poznanianki będą mogli kupić opał w preferencyjnej cenie. 

Na zdjęciu hałda węgla - grafika artykułu
Trwają uzgodnienia zmierzające do jak najszybszego podpisania dokumentów i dostarczenia węgla do stolicy Wielkopolski

W poniedziałek, 21 listopada, przedstawiciele samorządów oraz firm pośredniczących w sprzedaży węgla spotkali się ze spółkami Skarbu Państwa, które będą sprowadzały tańszy węgiel dla mieszkańców Poznania i Wielkopolski. 

Lokalna firma, która jako pierwsza zgłosiła się do programu sprzedaży tańszego węgla mieszkańcom stolicy Wielkopolski, już w ubiegłym tygodniu złożyła wstępne zapotrzebowanie na węgiel dla mieszkańców miasta Poznania. Ootrzymała projekt umowy ze spółką Polska Grupa Energetyczna Paliwa sp. z o.o., od której zostanie zakupiony węgiel dla Poznania. 

Obecnie trwają wzajemne uzgodnienia zmierzające do jak najszybszego podpisania dokumentów i dostarczenia węgla do stolicy Wielkopolski.

Pracownicy Urzędu Miasta Poznania są w stałym kontakcie ze spółką PGE Paliwa oraz pośredniczącym w sprzedaży składem węgla. Gdy tylko dokumenty pomiędzy pośrednikiem a spółką PGE Paliwa zostaną podpisane, na stronie internetowej Miasta oraz w Biuletynie Informacji Publicznej ukaże się szczegółowa informacja o tym, gdzie i w jakich godzinach będzie można kupić w Poznaniu węgiel po preferencyjnych cenach.

Ważne: tańsze paliwo będzie można kupić wyłącznie na podstawie zaświadczenia, wydanego przez Poznańskie Centrum Świadczeń tym mieszkańcom, którzy uzyskali prawo do dodatku węglowego. 

AW

sieci społecznościowe