Kobiety z energią na start!

"Kobieta z energią" to propozycja skierowana do wszystkich kobiet, które chcą zacząć działać lub już działają na rzecz swoich środowisk lokalnych. Nowy projekt Fundacji Veolia Polska i Stowarzyszenia Kongres Kobiet rusza już wkrótce.

To właśnie w Poznaniu odbył się IX Ogólnopolski Kongres Kobiet - grafika artykułu
To właśnie w Poznaniu odbył się IX Ogólnopolski Kongres Kobiet

"Kobieta z energią" to przedsięwzięcie, które ma wzmocnić kobiety i ich kompetencje liderskie. Kierowane jest do poznańskich nauczycielek, bibliotekarek, kobiet 50+ oraz seniorek. Projekt wspiera pomysły, które promują aktywizację społeczną, samorządową i biznesową kobiet. Oficjalnie rozpocznie się 23 marca w CK Zamek w Poznaniu - tego dnia odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem "Moc kobiet". W czasie całodniowego spotkania  jego uczestniczki będą rozmawiać o społecznej, samorządowej i przedsiębiorczej aktywności kobiet oraz o przywództwie kobiet, wezmą również udział w dwóch warsztatach. Projekt objęty jest honorowym patronatem Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Miasta Poznania.

- Urząd Miasta Poznania w 2016 roku przyjął Kartę Różnorodności, jej sygnatariuszem jest również spółka Veolia Energia Polska - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. - To dobra baza do skutecznej współpracy. Miasto Poznań konsekwentnie wspiera swoje mieszkanki. Właśnie u nas odbył się IX Ogólnopolski Kongres Kobiet, którego jednym z efektów jest właśnie projekt "Kobieta z Energią". Ta propozycja nie tylko ma wzmocnić kobiety, ale równocześnie ciekawie łączy biznes z odpowiedzialnością społeczną.

Po panelu dyskusyjnym w Zamku odbędą się warsztaty dotyczące edukacji równościowej, współpracy i solidarności, a także ekologii i przełamywania stereotypów. Wśród prowadzących dyskusje i warsztaty będą m.in.: Dorota Warakomska i Ewa Sufin-Jacqemart oraz inne związane z Kongresem ekspertki. Organizatorki zapewniają dobrą energię.

- To kobiety, energia kobiet zmieni świat! Jestem tego pewna, zwłaszcza znając poznanianki! - nie ma wątpliwości Dorota Warakomska, prezeska zarządu stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Podczas zjazdu ogłoszony zostanie konkurs na minigranty społeczne, które dotyczą aktywizacji społeczności lokalnych, przeciwdziałania dyskryminacji, upowszechnienia zagadnień dotyczących równości, w tym równości płci. Nagrodą dla trzech zwycięskich projektów będzie finansowe wsparcie grantu w wysokości 5 tys. zł.

- Cieszę się, że autorki najlepszych pomysłów uzyskają finansowanie na ich realizację - mówi Marta Mazurek, pełnomocniczka prezydenta Poznania do spraw przeciwdziałania wykluczeniom. - Ten projekt to również kolejna okazja do nawiązywania kontaktów przez aktywne kobiety, które mogą skutkować współpracą przy kolejnych przedsięwzięciach.

- Fundacja Veolia Polska w swoich działaniach przykłada dużą wagę do dialogu społecznego, a co za tym idzie, promuje współpracę międzysektorową - podkreśla Izabela Rakuć-Kochaniak, członkini zarządu Fundacji Veolia Polska. - Wsparcie lokalnych liderek i liderów jest tego naturalną konsekwencją. Dlatego też "Kobieta z energią" - projekt, który połączył biznes, organizację pozarządową i administrację lokalną, to projekt szczególnie dla nas ważny. W sposób kompleksowy podchodzi bowiem do wzmacniania środowisk lokalnych, w tym grupy tak istotnej dla ich rozwoju, jaką są kobiety. Jesteśmy zaszczyceni, że Urząd Miasta Poznania zdecydował się być partnerem aktywnie wspierającym nasz projekt. 

Do udziału w projekcie można się zgłosić pod adresem: https://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/kobieta_z_energia_

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronach: www.kongreskobiet.pl oraz www.fundacja.veolia.pl.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe

sieci społecznościowe