Kolejna osiedlowa ulica zmieni się na lepsze

Ulica Architektów na osiedlu Krzyżowniki-Smochowice zostanie przebudowana - zyska nową jezdnię, wygodne chodniki i oświetlenie. Będzie też bezpieczniej. 

Na zdjęciu ulica przed przebudową, widać nierówną nawierzchnię - grafika artykułu
Ulica Architektów to droga na osiedlu domów jednorodzinnych, pomiędzy terenem lotniska na Ławicy a ul. Dąbrowskiego

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy robót budowlanych. 

- Obecnie nawierzchnia ul. Architektów jest w złym stanie technicznym, pieszym brakuje chodników, nie ma też oświetlenia. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają wygodną przestrzeń o nowej, przepuszczalnej nawierzchni - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ulica Architektów to droga na osiedlu domów jednorodzinnych, pomiędzy terenem lotniska na Ławicy a ul. Dąbrowskiego. Przebudowa obejmie wykonanie nowej jezdni o szerokości 5 metrów. Po obu stronach ulicy powstaną wygodne chodniki.

W ramach inwestycji powstaną dwa wyniesione skrzyżowania - z ul. Starogardzką i Drogowców. Przewidziana jest także budowa zatok postojowych z parkowaniem prostopadłym do osi ulicy, po obu jej stronach. Ich nawierzchnia wykonana zostanie z płyt ażurowych. Przewidziane są także miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca zajmie się także budową zjazdów do posesji.

Ulica Architektów zyska również nowe oświetlenie uliczne. Ponadto w zakres zadania wchodzi budowa kanału technologicznego i przebudowa kolizji elektroenergetycznych.

Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty w postępowaniu przetargowym do 14 czerwca.

PIM/AW

sieci społecznościowe