Koronawirus w poznańskim przedszkolu

U jednego z nauczycieli poznańskiego Przedszkola nr 53 stwierdzono zakażenie koronawirusem. Pedagog już od prawie tygodnia przebywa w domu i nie ma bezpośredniej styczności z innymi osobami. Mimo to, zdecydowano o objęciu kwarantanną jedną grupę dzieci oraz pracowników, którzy mieli kontakt ze wspomnianym nauczycielem. 

Na zdjęciu znajdują się przedszkolne zabawki stojące na zielonym stole - m.in. klocki w pudełkach, mini kuchenka. - grafika artykułu
Koronawirus w poznańskim przedszkolu

Informację o nauczycielu zakażonym Covid - 19 dyrekcja przedszkola otrzymała z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego (w czwartek - 17 września, w godzinach popołudniowych). Pedagog, o którym mowa już od soboty, 12 września przebywa na kwarantannie, ponieważ miał kontakt z osobą, u której wykryto koronawirusa. 

W związku z powyższym Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję o objęciu kwarantanną grupy dzieci, w której wcześniej pracował nauczyciel, a także pracowników, którzy mieli z nim kontakt. Kwarantanna będzie trwała od piątku, 18 września do poniedziałku, 21 września. Dłuższy czas izolacji nie jest potrzebny ze względu na wcześniejszy okres odseparowania zakażonego pracownika przedszkola (według aktualnych przepisów kwarantanna trwa 10 dni). 

sieci społecznościowe