Linia nr 98 - zmiany w komunikacji w weekend

W związku z przygotowaniami do wydłużenia linii nr 98 do placu Cyryla Ratajskiego, w sobotę i niedzielę (24 i 25 września) prowadzone będą prace torowe na placu Wielkopolskim. Tym samym nastąpią zmiany w organizacji ruchu na linii numer 98.

Tramwaj na lini nr 98. - grafika artykułu
Linia nr 98 - zmiany w komunikacji w weekend, fot. ZTM.

W weekend tramwaj linii  nr 98 w rejonie placu Wielkopolskiego będzie kursował wyłącznie  torem północnym (właściwym do jazdy w kierunku centrum), z zachowaniem częstotliwości kursowania co 12 minut. Zmienione będą godziny odjazdów z placu Wielkopolskiego oraz skorygowane zostaną niektóre odjazdy z ronda Śródka. Przystanki położone przy torze południowym (właściwym do jazdy w kierunku ronda Śródka) będą w weekend nieczynne.

Na placu Wielkopolskim oba stałe przystanki będą nieczynne. Funkcjonował będzie przystanek tymczasowy zlokalizowany na północ od stałego przystanku w kierunku centrum (przed zwrotnicą wyjazdową z pętli pl. Wielkopolski).

Od poniedziałku (26 września) obowiązywać będzie dotychczasowa organizacja ruchu. Tramwaje kursować będą po obu torach, a na placu Wielkopolskim czynne będą oba przystanki stałe (przystanek tymczasowy czynny będzie tylko w weekend).

ZTM/JZ

sieci społecznościowe