Literackie urodziny Lecha Poznań

Wydawnictwo Miejskie Posnania zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem "W górę serca. Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań". Do 14 kwietnia organizatorzy czekają na opowiadania, których głównym wątkiem będzie historia lub współczesność klubu ze stolicy Wielkopolski.

Piłkarze na murawie stadionu. W tle trybuny. - grafika artykułu
Literackie urodziny Lecha Poznań, fot. Wydawnictwo Miejskiej Posnania.

- Mamy nadzieję, że autorki i autorzy zaskoczą nas, sięgając do zakamarków ich wyobraźni. Może będą to opowiadania rodem ze świata fantastyki, może z kryminalną zagadką w tle albo na kanwie wielkiego uczucia. Może uda się wpleść własne wspomnienia, a nawet wielką historię. To decyzja twórców, którzy mogą popuścić wodze fantazji. Chwytajcie za pióra i piszcie, bo poznaniacy - i nie tylko oni - kochają swój klub i nawet jeśli nie są aktywnymi fanami futbolu, to śledzą jego dokonania i są z nich dumni - mówią organizatorzy konkursu. 

Najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone. Zwycięzca otrzyma 3 tysiące złotych, a laureaci 2. i 3. miejsca odpowiednio 2 tysiące i 1 tysiąc złotych. Przyznanych zostanie też 5 wyróżnień po 500 zł każde. Wszystkie nagrodzone utwory znajdą się w pokonkursowej antologii, którą Wydawnictwo Miejskie Posnania opublikuje w tym roku.

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków należy nadsyłać do 14 kwietnia 2022 roku na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl

Wydawnictwo zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się w zakładce Wydawnictwo Miejskie Posnania/Konkursy i plebiscyty.

Organizator Konkursu: Wydawnictwo Miejskie Posnania, we współpracy z KKS Lech Poznań.