Mgławice wodne pomogą przetrwać upały

Temperatury w najbliższych dniach mogą przekraczać nawet 30 stopni Celsjusza. Poznaniankom i poznaniakom oraz odwiedzającym nasze miasto turystom w gorący czas ulgę przynieść mogą mgławice wodne, uruchomione przez Aquanet.

Zdjęcie przedstawia kurtynę wodną. - grafika artykułu
Kurtyny i mgławice wodne dają ochłodę w upalne dni

Mgławice to urządzenia, które po włączeniu uruchamiają z dyszy mgiełkę wody, którą można schłodzić się w upalny dzień. System ten nie działa cały czas. Włącza się go za pomocą przycisku, dzięki czemu woda nie jest marnowana. 

Mgławice zostały już zamontowane przez Aquanet. W Poznaniu za ich pomocą można schłodzić się przy galeriach handlowych Avenida i Stary Browar oraz Międzynarodowych Targach Poznańskich, w sąsiedztwie Akademii Wychowania Fizycznego (przy ul. Królowej Jadwigi), Dworca Zachodniego i pomnika Starego Marycha (na ul. Półwiejskiej), w parku Wilsona, a także na placu Adama Mickiewicza, ul. Dolna Wilda, ul. Wrocławskiej oraz trzech rondach - Kaponiera, Śródka i Rataje.

W najbliższych dniach prognozuje się upały. Jak ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, temperatura maksymalna we wtorek, 9 lipca może wynieść od 28°C do 31°C, a w środę, 10 lipca nawet od 31°C do 34°C. 

Podczas upałów lepiej unikać przebywania na pełnym słońcu. Należy zadbać o nawodnienie organizmu - pić dużo wody i unikać alkoholu. Warto założyć przewiewne i jasne ubrania, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Opiekunowie zwierząt powinni również zadbać o dobrostan swoich pupili - zapewnić im dostęp do wody i cienia.

AJ