Mistrzostwa Europy w brydżu w Poznaniu

Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym. To oznacza, że w przyszłym roku do stolicy Wielkopolski przyjadą tysiące najlepszych brydżystów z całego kontynentu. Oficjalne porozumienie podpisano podczas prestiżowego kongresu Impact'24.

Na zdjęciu czterech mężczyzn pozujących do obiektywu, za nimi ścianka z informacjami o imprezie - grafika artykułu
Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym w 2025 roku

- Już rok temu prowadziliśmy na ten temat rozmowy - dziś wiemy, że się udało - mowi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Poznań będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w Brydżu Sportowym 2025. W przyszłym roku nasze miasto odwiedzą tysiące brydżystów, którzy będą nocować w poznańskich hotelach i próbować nowych smaków w lokalnych restauracjach. Dla poznaniaków i poznanianek to także szansa, by spotkać wybitnych sportowców z całej Europy.

Brydżyści będą rywalizować na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- To ważny moment w historii MTP - mówi Tomasz Kobierski, prezes Zarządu Grupy MTP. - Ostatnie pięć lat inwestycji na naszym terenie zmieniły przestrzeń targów, otworzyły ją na spotkania, a także na wydarzenia kulturalne czy sportowe. Dziś, trzy tygodnie po otwarciu naszej zielonej rzeki, możemy z dumą ogłosić, że Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym odbędą się właśnie na MTP. Bardzo cieszę się na naszą współpracę. Mam nadzieję, że wszyscy sportowcy, którzy tu przyjadą, zachwycą się Poznaniem i może za kilka lat znów zamarzą, by mistrzostwa Europy wróciły do stolicy Wielkopolski.

Negocjacje związane z możliwością organizacji tak ważnej imprezy w Poznaniu trwały blisko rok.

- To nie były łatwe rozmowy, ale zakończyły się pełnym sukcesem - mówi Marek Michałowski, prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego. - Niedawno Poznań odwiedził Eric Laurant z Europejskiej Federacji Związku Brydża. - Był zachwycony naszym miastem i przestrzeniami MTP. Jestem przekonany, że zorganizujemy mistrzostwa na najwyższym poziomie.

Mistrzostwa odbędą się latem 2025 roku. To nie pierwszy raz, gdy taka impreza odbywa się w Poznaniu - wcześniej brydżyści rywalizowali tu w 2011 roku.

AW