Można już zapisywać się na nowe mieszkania przy ul. Darzyborskiej

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń od swoich najemców zainteresowanych zamianą obecnego mieszkania. W grę wchodzą lokale znajdujące się w budowanym aktualnie bloku przy ulicy Darzyborskiej. Zapisy prowadzone są do 14 czerwca.

Galeria zdjęć przedstawia wizualizacje osiedla mieszkaniowego przy ul. Darzyborskiej. - grafika artykułu
Można już zapisywać się na nowe mieszkania przy ul. Darzyborskiej, fot. ZKZL.

Przy ul. Darzyborskiej powstaje kolejna miejska inwestycja. Aktualnie budowany jest pierwszy blok z 15 lokalami, ale docelowo może tutaj powstać łącznie nawet ponad 250 kolejnych mieszkań dla poznaniaków. 

Budynek ma cztery kondygnacje. Na nowych mieszkańców będzie czekać 14 mieszkań dwupokojowych i 1 jednopokojowe. Każde będzie miało powierzchnię ok. 45 metrów kwadratowych. W ramach prac wykonana zostanie niezbędna infrastruktura towarzysząca, taka jak zjazd z drogi wewnętrznej z parkingiem oraz chodniki. Spółka zadba również o zagospodarowanie terenu otaczającego budynek, w tym zieleń i małą architekturę. ZKZL planuje oddać mieszkania jeszcze w tym roku.

Osoby zainteresowane uzyskaniem lokalu w budynku przy ul. Darzyborskiej mogą już się zgłaszać.  Oferta przeznaczona jest dla obecnych mieszkańców zasobu komunalnego. Pierwszeństwo do zamieszkania w tych blokach przysługuje najemcom, którzy nie mają zaległości czynszowych. 

Zgłoszenia można składać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej spółki w zakładce: www.zkzl.poznan.pl/darzyborska. Osoby, które nie mają dostępu do internetu mogą się zgłosić poprzez dostarczenie pisma ze wskazaniem adresu zajmowanego obecnie lokalu i swoim numerem telefonu do Biura Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub do jednego z terenowych Punktów Obsługi Klienta.
ZKZL/JZ