Najładniejszy wianek dożynkowy - konkurs

Rusza konkurs na najładniejszy wianek dożynkowy w Poznaniu. Każdy mieszkaniec miasta może spróbować swoich sił - formularze zgłoszeniowe można będzie przesyłać do 24 sierpnia. 

Zdjęcie kłosów zboża, na nich napis: dożynki 2020 w Poznaniu - pleciemy wianki - grafika artykułu
Aby wziąć udział w konkursie, należy do 24 sierpnia 2020 r. przesłać formularz zgłoszeniowy

Rywalizacja zostanie rozstrzygnięta 29 sierpnia w parku Wilsona, gdzie od godz. 12 do 14 uczestnicy konkursu będą tworzyć swoje wieńce z wcześniej zebranych roślin. 

WIDEO

- W polskiej tradycji nie ma dożynek bez wieńca - mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, który organizuje wydarzenie. - To ważny symbol, który ma reprezentować urodzaj, dostatek oraz dumę z zebranych plonów. Dlatego zawsze dbano, by prezentował się okazale: wplatano w niego owoce, warzywa, zioła i zboża, przyozdabiano kwiatami i kolorowymi wstążkami. Początkowo wieńce pleciono w formie okręgu, ale współcześnie przybierają one bardzo zróżnicowane formy. Towarzyszące dożynkom w całej Polsce konkursy na najpiękniejszy wieniec pozwalają zachować tę piękną tradycję.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 24 sierpnia 2020 r. przesłać formularz  zgłoszeniowy, który wraz z regulaminem od 3 sierpnia dostępny będzie na stronie internetowej miasta oraz w komunikatach Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa: www.bip.poznan.pl.

Prace spełniające wymogi regulaminu zostaną nagrodzone.

Partnerami wydarzenia są: Kontakt - Centrum Języków Obcych, Aquanet S.A., Termy Maltańskie

AW

Załączniki