Nowa hala sportów walki już pod dachem

- Hala jest już pod dachem, zamontowano okna i przeszklenia w fasadach budynku, wykonano również posadzki, za wyjątkiem sportowej, która pojawi się niebawem. Rozpoczęto montaż instalacji wewnętrznych, obejmujących instalacje sanitarne, elektryczne, wentylacyjne oraz systemy ochrony przeciwpożarowej - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Obecnie trwa układanie poszczególnych instalacji w obrębie budynku. Na zewnątrz prowadzone są prace elewacyjne, w tym dociepleniowe. Wkrótce rozpoczną się roboty związane z zagospodarowaniem terenu.
Budynek został podzielony funkcjonalnie na trzy części: salę sportową wraz z zapleczem technicznym i gospodarczym, część biurowo-administracyjną z recepcją, węzłem sanitarnym i pokojem socjalnym, a także strefę szatni, uzupełnioną o pomieszczenia takie jak siłownia, sala fitness, czy sauna. Główna sala będzie miała ok. tysiąca metrów kwadratowych, a drugie tyle zajmą pozostałe pomieszczenia.
Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, m.in. zaprojektowano bezprogowe, dostępne z poziomu wejścia do budynku. Wykonawca zajmie się też zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą techniczną. Przewidziane są miejsca parkingowe, wiata rowerowa, a także droga pożarowa i utwardzone ścieżki dla pieszych. Całość uzupełnią nasadzenia zieleni.
PIM
Zobacz również

Rusza Łazarskie Lato

Cztery zabytkowe budynki na Łazarzu zyskują nowe dachy

125 lat razem z Poznaniem
