O tytuł "Wynalazek roku" zawalczy 6 projektów
Finałowe projekty to:
- Trip-Trop.pl - portal internetowy łączący gry miejskie z aplikacjami na telefon komórkowy;
- Helikoidalny filtr akustyczny do tłumienia hałasu w instalacjach kominowych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych;
- Od produktu odpadowego do żywności prozdrowotnej - pieczywo żytnie na zakwasie wzbogacone o suszone młóto pomidorowe;
- Gra w czerwone - nietypowa gra przeznaczona dla przechodniów, uprzyjemniająca oczekiwanie na zielone światło;
- Aplikacja Art4Europe - aplikacja na telefon komórkowy działająca w oparciu o technologię rozpoznawania zdjęć. Rozwiązanie umożliwia pobieranie informacji o dziełach sztuki;
- Fibaro - system do zdalnego zarządzania instalacjami zamontowanymi w mieszkaniu (np. roletami) wykorzystujący bezprzewodową technologię Z-wave.
Autorzy prac, które zakwalifikowały się do finałowego etapu, przedstawią swoje projekty przed komisją konkursową 15 grudnia 2011. Każdy z finalistów otrzyma 5 minut na prezentację pomysłu. W gronie jury znajdą się przedstawiciele Politechniki Poznańskiej, firmy Komputronik - Partnera Konsorcjum Marki Poznań oraz Miasta Poznania.
Najciekawsza koncepcja zostanie uhonorowana tytułem "Wynalazek roku" oraz wyróżniona nagrodą finansową wartości 6 tys. złotych. Dodatkowo, autor najlepszego pomysłu otrzyma nagrodę ufundowaną przez firmę Komputronik.
Organizatorem konkursu "Wynalazek roku" jest Miasto Poznań. Projekt jest elementem programu edukacyjnego "Poznań know how workshops" i ma na celu wyróżnianie i promocję zdolnych twórców, ich unikatowych pomysłów i ambitnych przedsięwzięć biznesowych.
Poznań know how workshops, w ramach którego prowadzony jest konkurs, to cykl warsztatów i spotkań przedstawicieli nauki, kultury i sztuki realizowanych w Poznaniu na najwyższym, światowym poziomie. Zajęcia prowadzone przez branżowych ekspertów są okazją do poszerzania wiedzy i rozwijania posiadanych umiejętności. Projekt skierowany jest do osób z całej Polski. W jego ramach zorganizowano już szereg wydarzeń edukacyjnych i naukowych, m.in.: Międzynarodową Konferencję Allegro e-nnovation, Warsztaty Tańca Współczesnego - projekt Polskiego Teatru Tańca, Scenę Moliera - unikatowy w skali kraju projekt nauki języków przez teatr czy też Noc Naukowców - warsztaty naukowe.
Opis wybranych projektów na stronie: www.workshops.poznan.pl/projekty
Bieżące informacje o projekcie Konsorcjum Marki Poznań znajdują się na stronie madein.poznan.pl.
Zobacz również

Przebudowa kolejnych przejazdów kolejowych na północy Poznania

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Wyjątkowe targi pracy
