Ostatni weekend jarmarku na targach

Podczas zbliżającego się weekendu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich każdy znajdzie coś dla siebie. Na gości czekają występy artystyczne, koncerty czy warsztaty. To także jedna z ostatnich szans na gwiazdkowe zakupy i świąteczne spotkania w pięknej scenerii jarmarku.

Zdjęcie przedstawia grupę ludzi przechadzających się między stoiskami. W tle koło młyńskie. - grafika artykułu
Ostatni weekend jarmarku na targach, fot. Fotobueno.

Już w piątek, 15 grudnia na Jarmark Świąteczny na Targach zawita Świąteczny Konwój Radia Zet. Na gości przygotowano moc atrakcji, a do wygrania będą kosze prezentów. Będzie można skosztować pysznej czekolady z magicznego Wawel Trucka, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, by zaskoczyć najbliższych podczas wigilijnej kolacji, zakręcić magicznym kołem fortuny, zaśpiewać świąteczne przeboje i kolędy w strefie karaoke czy odwiedzić strefę animacji plastycznych.

Miasteczko Powstańcze

W trakcie dwudniowego wydarzenia plenerowego przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego będą zachęcać do aktywnego i świadomego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Odwiedzający będą mogli poczuć klimat epoki sprzed ponad stu lat, m.in. dzięki obecności grup rekonstrukcyjnych, a także wykonać stylizowane zdjęcia. Nie zabraknie konkursów, quizów i warsztatów. Tradycyjnie będzie można ogrzać się bezalkoholowym grogiem. Wizyta w Miasteczku Powstańczym to także doskonały sposób na zdobycie flag poznańskiego zrywu niepodległościowego, którymi Wielkopolanie udekorują domy w rocznicę  powstania. 

Atrakcje dla najmłodszych

Od piątku do niedzieli na dzieci czekają sportowe atrakcje w strefie Sokoliki. Nie zabraknie rzutów minipiłkami, nauki jazdy na snowboardzie czy trasy do nart biegówek. Partner jarmarku - firma Enea - zaprasza przez cały weekend na kreatywne warsztaty w ogrzewanym namiocie, do wesołej zabawy w fotobudce 360 czy wspólnej gry w statki. Ponadto cały czas dzieci mogą korzystać ze stałych atrakcji: karuzele, symulator lotu saniami Świętego Mikołaja, lodowisko, autodrom, domek Świętego Mikołaja, Wielka Fabryka Elfów, spotkanie z Łosiem Marcinem czy pamiątkowe zdjęcia przy świątecznych iluminacjach zapewnią moc atrakcji każdemu maluchowi.

Weekend pełen wrażeń

W sobotę o godz. 18:00 Samorząd Województwa Wielkopolskiego zachęca do udziału w koncercie zespołu Luxtorpeda. Z kolei w niedzielę od godz. 13:00 radio ESKA zaprosi na świąteczne atrakcje z niespodziankami, a o godz. 17:00 rozpocznie się finałowy koncertkonkursu "Muzyka na jarmarku" - na scenie wystąpi jeden z 12 zespołów, którego wskaże i nagrodzi jury.

Oczywiście nie ma świątecznego jarmarku bez tradycyjnych przysmaków. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich oferta gastronomiczna jest bardzo szeroka - od tradycyjnych rozgrzewających potraw takich jak bigos czy pierogi - po słodkości: gofry, churrosy czy owoce w czekoladzie. To tutaj można również znaleźć bardzo szeroką ofertę świątecznych upominków - zabawki, świeczki, miody, świąteczne skarpetki, biżuteria - bardzo dużo inspiracji i propozycji na prezenty dla najbliższych. 

Jarmark na targach potrwa do 22 grudnia. Godziny otwarcia: wtorki-czwartki: 11:00-21:00; piątki-soboty: 11:00-22:00; niedziele: 11:00-21:00. W poniedziałek zamknięte.

Szczegółowy program jarmarku na targach znajduje się na stronie: www.jarmark.poznan.pl     

Wydarzenie odbywa się w ramach Betlejem Poznańskiego, którego drugą lokalizacją jest pl. Wolności. Tam świąteczny kiermasz potrwa do 7 stycznia. 

JZ