Positive Ways w Poznaniu

Motoryzacyjny piknik Positive Ways odbędzie się 3 i 4 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Oprócz wystawy samochodów organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. wyścig samochodu sportowego z myśliwcem. Dochód z całego wydarzenia zostanie przeznaczony na akcję Polska dla Hospicjum.

Na zdjęciu sportowe samochody i przyglądający się nim ludzie - grafika artykułu
Positive Ways to impreza łącząca dwie rzeczy: pasję do samochodów i chęć niesienia pomocy/ fot. MTP

Sto superszybkich samochodów, charytatywny piknik z atrakcjami dla całych rodzin i najbardziej tajemniczy kierowca wyścigowy w historii telewizji - Stig z kultowego programu Top Gear. To wszystko czeka uczestników największego motoryzacyjnego wydarzenia sezonu.

Positive Ways to impreza łącząca dwie rzeczy: pasję do samochodów i chęć niesienia pomocy. Dlatego też ekspozycja 100 unikalnych sportowych modeli samochodów to nie wszystko. Pierwszego dnia na placu Powszechnej Wystawy Krajowej MTP będzie można nie tylko zrobić sobie zdjęcia, ale nawet usiąść za kierownicą aut w obecności właścicieli. Częścią charytatywnego pikniku będzie również ekspozycja zabytkowych samochodów w Pawilonie 2, o którą zadba świętujący jubileusz 100-lecia istnienia Automobilklub Wielkopolski. 

Dodatkową atrakcję stanowić będą imponujące helikoptery lądujące 3 czerwca w samym sercu targów. W niedzielny poranek, 4 czerwca miłośników aut czeka motoryzacyjne śniadanie w otoczeniu supersamochodów. Zwieńczeniem pikniku motoryzacyjnego na placu PWK będzie charytatywny Długi Stół, czyli unikalna kolacja pod gołym niebem dla kilkuset gości, w otoczeniu niepowtarzalnych samochodów i w blasku zachodzącego słońca. O podniebienia gości zadba jedna z największych gwiazd poznańskiej gastronomii i zdobywca Kulinarnego Pucharu Polski - Tomasz Zdrenka. Magiczną oprawę wieczoru zapewni wokalista, pianista i autor piosenek, Mateusz Ziółko. 

Emocji nie zabraknie także podczas aukcji, w ramach której będzie można wylicytować m.in. kompletny strój z wyposażeniem należący do brytyjskiego kierowcy i kaskadera wyścigowego Bena Collinsa, który przez osiem lat wcielał się w postać zagadkowego Stiga w kultowym motoryzacyjnym show "Top Gear" i który pojawi się na kolacji. 

Na tym atrakcje się nie kończą - na Torze Poznań będzie można zachwycać się wyścigiem McLarena z myśliwcem F-16. To wydarzenie zaplanowano na niedzielę, na godzinę 13:00.

Dochód ze sprzedaży biletów na tę wyjątkową, charytatywną kolację zasili konto Fundacji Positive Ways, która w ramach projektu Polska dla Hospicjów wesprze wybrany cel w Poznaniu. Podczas dziewięciu dotychczasowych edycji wydarzenia udało się zebrać i przekazać na rzecz najmłodszych ponad 3,5 miliona złotych. 

Bilety na wydarzenie dostępne są pod linkiem. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora oraz Facebooku.

EW

sieci społecznościowe