Poznań Design Festiwal

Wystawy, warsztaty, projekcie filmowe, wykłady i dyskusje - wszystko to czeka na poznanianki i poznaniaków podczas Poznań Design Festiwal. Wydarzenie potrwa od 23 września do 1 października pod hasłem "Dobrostan". Wstęp bezpłatny.

Na zdjęciu kobieta siedząca na fotelu i czytająca książkę - grafika artykułu
Wystawy, warsztaty, projekcie filmowe, wykłady i dyskusje - wszystko to czeka na poznanianki i poznaniaków podczas wydarzenia, fot. Poznań Design Festiwal

Na wydarzeniu pojawią się nie tylko lokalni designerzy, ale również projektanci z Warszawy, Katowic, Krakowa oraz Szczecina. Spojrzą oni na hasło przewodnie festiwalu które jest niezwykle ważne, w szybko zmieniającej się wokół nas rzeczywistości. Zdarzenia, które dzieją się obok nie zawsze mają wydźwięk pozytywny, zewsząd otaczają nas informację o kryzysach mających miejsce nie tylko w Polsce, lecz również na świecie. "Dobrostan" ma skłonić do refleksji nad jego przejawami w architekturze, w przestrzeniach wspólnych i prywatnych, jak również w kontakcie z przedmiotami codziennego użytku.

Na festiwalu odbędzie się prawie 40 wydarzeń podzielonych na pięć bloków tematycznych: kids design, cinema design, warsztaty dla dorosłych, wystawy oraz wydarzenia towarzyszące. Mają one  na celu wyzwolić kreatywności w uczestnikach oraz zachęcić ich do twórczego działania. 

Inauguracja wydarzenia odbędzie się w piątek o godzinie 11:00 w CK Zamek. Uczestnicy mają możliwość zapisania się na 3 panele dyskusyjne, podczas których odbędą się rozmowy o dobrostanie. Następnie w Starym Browarze o godzinie 18:00 zainteresowani będą mieli możliwość obejrzenia głównej wystawy festiwalu - Laboratorium Dobrostanu. W kolejnych dniach odbędą się warsztaty dla dzieci młodzieży oraz seniorów. 

Zapisy oraz szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na stronie wydarzenia Poznań Design Festiwal.

PD

sieci społecznościowe