Poznański pakiet antykryzysowy - nowe ulgi

Miasto cały czas pilnie obserwuje wpływ pandemii na lokalnych przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe. Analizowane są również działania rządu, który powinien wspierać polską gospodarkę. Wprowadzona rządowa tarcza antykryzysowa nie zapewnia wystarczającej pomocy - w związku z tym Poznań uruchamia kolejne mechanizmy, by wesprzeć wynajmujących lokale od Miasta i miejskich jednostek.  

Nowe propozycje pozwolą przedsiębiorcom przetrwać najtrudniejsze miesiące - grafika artykułu
Nowe propozycje pozwolą przedsiębiorcom przetrwać najtrudniejsze miesiące

To: możliwość obniżenia o 50 proc. dotychczasowego czynszu na okres 3 miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec 2020 r.); 

oraz możliwość potrącenia obniżonego czynszu jak również 50 proc. opłat za media w okresie 3 miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec 2020 r.) z wpłaconej kaucji. Kaucja będzie musiała zostać uzupełniona do 30 kwietnia 2021 roku.

W konsekwencji najemca będzie zobowiązany do zapłaty jedynie 50 proc. opłat z tytułu  mediów za kwiecień, maj, czerwiec tego roku.

Poznańscy przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe będą mogły cały czas korzystać z propozycji przedstawionych wcześniej, ale nowa oferta zapewnia dużo szerszy zakres pomocy.

Wnioski mogą składać najemcy lokali użytkowych, którzy: w dniu złożenia wniosku rozliczają się z podatku dochodowego na terenie Miasta Poznania, nie mieli na 29 lutego 2020 roku zaległości w płatności czynszu (dopuszczalne są zaległości za media wynikające ze złożonych reklamacji itp.) oraz udokumentują, że w porównaniu do stycznia/lutego 2020 roku w marcu uzyskali przychody niższe o co najmniej 25 proc. 

Przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe, które nie spełniają jednego z powyższych warunków, również będą mogły liczyć na pomoc na podstawie indywidualnych porozumień.

AW

sieci społecznościowe