Profilaktyka wad wzroku u dzieci
Na realizację ww. świadczeń w budżecie zarezerwowano 120 000 zł. Wady wzroku mają duże znaczenie w codziennym życiu i podejmowaniu różnorodnych aktywności dzieci i młodzieży. Mogą być jednym z czynników pogarszających wyniki w nauce oraz wpływają na ogólny rozwój psychoruchowy dziecka.
U małych dzieci wady wzroku można łatwo skorygować. Zbyt późne leczenie może doprowadzić do problemów ze wzrokiem w dorosłym życiu.
W ramach realizacji zadania przewidziane jest wykonanie badań:
- ostrości wzroku do dali i do bliży (Pinhole test),
- oceny ustawienia i ruchomości gałek ocznych (Cover test),
- oceny widzenia przestrzennego (test muchy)
oraz przekazanie na piśmie informacji rodzicom/opiekunom o wynikach przeprowadzonych badań z zaleceniem dalszego postępowania. Od realizatora ww. świadczeń wymagane jest pisemne przedstawienie wyników przeprowadzonych badań, danych statystycznych oraz ocena przebadanej populacji pod kątem występowania wad wzroku.
Wybrany w drodze konkursu ofert Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VISUS z siedzibą w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 16/8 w terminie od listopada do stycznia 2010 r. realizować będzie ww. zadanie (badania na terenie przedszkoli przeprowadzane będą w terminie od listopada do grudnia br). Świadczenia odbywać się będą na terenie przedszkoli, w porozumieniu z dyrektorami placówek oraz rodzicami/opiekunami dzieci. Przed rozpoczęciem realizacji świadczenia, niezbędne jest uzyskanie pisemnej zgody rodziców/opiekunów prawnych. Przewidywana liczba beneficjentów: 4183 dzieci.
Partnerem akcji została sieć kablowa INEA, największy regionalny operator telekomunikacyjny w Wielkopolsce. W ramach prowadzonej akcji profilaktycznej INEA udzieli wsparcia w zakresie dystrybucji informacji o profilaktyce wad wzroku i prowadzonych przez Miasto działaniach.
Zobacz również

Weekend w Poznaniu

Wybory Prezydenta RP - najczęściej zadawane pytania

Letnie staże w urzędzie
