Ruchoma elewacja na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Grupa MTP rozpoczęła modernizację swojego flagowego obiektu - Poznań Congress Center. Budynek zlokalizowany na Międzynarodowych Targach Poznańskich otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną oraz zostanie wyposażony w iluminacje. Inwestycja ma zakończyć się w drugim kwartale 2022 roku.

Galeria zdjęć przedstawia wizualizacje nowej elewacji Poznań Congress Center. - grafika artykułu
Ruchoma elewacja na Międzynarodowych Targach Poznańskich, fot. MTP.

Budynek Poznań Congress Center zostanie poddany termomodernizacji i otrzyma nowoczesną elewację kinetyczną, która za pomocą tysięcy małych płytek reaguje na zjawiska naturalne, np. wiatr. Podobny rodzaj elewacji można znaleźć m.in. na budynkach w Wielkiej Brytanii czy Australii.

- Grupa MTP, aby utrzymywać się w światowym topie ośrodków wystawienniczych i kongresowych, nieustannie inwestuje w poszerzanie i unowocześnianie swojej infrastruktury, dostosowując ją do aktualnych trendów architektonicznych. Nowa elewacja diametralnie zmieni oblicze serca Międzynarodowych Targów Poznańskich. A nowoczesny design i szerokie możliwości multimedialne dodatkowo uatrakcyjnią teren targowy - zapewnia Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. - Celem Grupy MTP jest zwiększenie konkurencyjności flagowych obiektów i przyciąganie do Poznania jak największej liczby wydarzeń o charakterze międzynarodowym - dodaje.

Modernizacja elewacji pozwoli również na wykonanie iluminacji na zewnętrznej części budynku oraz montaż ekranu LED, który poszerzy ofertę marketingową Grupy MTP i pozwoli ograniczyć druk banerów reklamowych. Zgodnie z planem zakończenie modernizacji planowane jest w drugim kwartale 2022 roku. Prace wykona firma HOCHTIEF Polska.

O prestiżu i postrzeganiu Poznań Congress Center w międzynarodowym środowisku świadczy 20. miejsce w światowym rankingu miast dostosowanych do organizacji dużych eventów. Międzynarodowy ranking opracowała grupa Northstar Meetings, uwzględniając przestrzeń wystawienniczą, cenę i dostęp do bazy hotelowej, połączenia lotnicze, czas przejazdu z lotniska i poziom bezpieczeństwa. Poznań w tym rankingu pokonał m.in. Monachium, Chicago i Dubaj, ustępując miejsca m.in. Frankfurtowi, Moskwie czy Paryżowi.

MTP

sieci społecznościowe