Ruszył przetarg na budowę brakującego przejścia na ul. Matyi

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na budowę kolejnej części przejścia dla pieszych na moście Dworcowym. W znaczący sposób poprawi ona warunki ruchu pieszych poprzez optymalizację rozwiązań funkcjonalnych.

Ruszył przetarg na budowę brakującego przejścia na ul. Matyi fot. PIM - grafika artykułu
Ruszył przetarg na budowę brakującego przejścia na ul. Matyi fot. PIM

Na początku lipca br., przy okazji otwarcia przejścia przez ul. Matyi na wysokości dawnego dworca PKS, Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania, zapowiedział ogłoszenie przetargu na budowę brakującej 1/3 przejścia przy dworcu.

Realizacja jest rozszerzeniem spełnionej już obietnicy złożonej mieszkańcom przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta Poznania. Polegała ona na wybudowaniu przejścia łączącego przystanki tramwajowe z południową częścią Mostu Dworcowego w 2015 r., co ułatwiło i znacznie skróciło drogę osobom udającym się na poznański dworzec. Wbrew obawom poprzednich władz nie wpłynęło ono na pogorszenie się płynności jazdy samochodów i powstawanie korków.

- Dziś realizujemy zupełnie inną wizję - pieszy i pasażer transportu publicznego jest podmiotem polityki miejskiej a nie przedmiotem. Ilość osób, które korzystają z tego przejścia od 2015 roku potwierdza słuszność naszych wspólnych działań. - mówi Maciej Wudarski.

Środki na budowę tego odcinka to poprawka budżetowa radnego Tomasza Wierzbickiego przyjęta przez Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Miasta Poznania. W ramach prac wybudowane zostanie przejście dla pieszych przez jezdnię północną ulicy Matyi oraz sygnalizacja świetlna w rejonie skrzyżowania ulic Matyi i Towarowej. Infrastruktura dostosowana będzie również do potrzeb ruchu rowerowego. Szacowany czas realizacji robót budowalnych wyniesie 60 dni od dnia podpisania umowy przez wykonawcę.

Ryszard Bączkowski/biuro prasowe