Skończmy ze smogiem - spotkanie na Świerczewie

Jak skorzystać z dofinansowania na wymianę źródła ogrzewania? Czym można palić w piecu, a co jest absolutnie zakazane? W jaki sposób działa sprzęt pomiarowy, pomagający łapać trucicieli? Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas kolejnego spotkania z cyklu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu", realizowanego w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Poprzednie spotkanie w ramach cyklu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu", które odbyło się na Ławicy, cieszyło się dużym zainteresowaniem poznaniaków - grafika artykułu
Poprzednie spotkanie w ramach cyklu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu", które odbyło się na Ławicy, cieszyło się dużym zainteresowaniem poznaniaków

Spotkanie odbędzie się w czwartek - 5 grudnia, o godz. 17.30, w Szkole Podstawowej nr 79 przy ul. Jesionowej 14. Mogą wziąć w nim udział nie tylko mieszkańcy Świerczewa, ale wszyscy chętni poznaniacy. 

Podczas spotkania przedstawiona zostanie jakość powietrza w Poznaniu. Przedstawiciele Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska oraz spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wytłumaczą, w jaki sposób starać się o dofinansowanie na wymianę pieca i przyłączenie do sieci gazowej, a Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Pracownicy omówią zasady wsparcia dla osób zagrożonych ubóstwem energetycznym. O egzekwowaniu zapisów uchwały antysmogowej i spalaniu odpadów opowiedzą strażnicy Ekopatrolu Straży Miejskiej. Zaprezentowany zostanie też sprzęt pomiarowy, pomocny w wykrywaniu przypadków spalania odpadów. Badania przy użyciu specjalistycznego drona są prowadzone w Poznaniu od października. 

Przez cały czas trwania spotkania na miejscu dostępni będą konsultanci, którzy będą mogli odpowiedzieć na nurtujące pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Akcja na Świerczewie jest ostatnią z cyklu "Skończmy ze smogiem w Poznaniu", realizowanego w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa będzie jednak kontynuowana po nowym roku. Spotkania informacyjne na temat ochrony jakości powietrza, choć już nie w ramach PBO, będą kontynuowane na kolejnych poznańskich osiedlach. 

AJ

sieci społecznościowe