Startują letnie pływalnie POSiR

Weekend zapowiada się słonecznie i upalnie. Warto więc wybrać się na którąś z letnich pływalni. Od soboty, 25 czerwca będzie można korzystać z pływalni Kasprowicza, a dzień później dla wszystkich poznaniaków otworzy się Chwiałka.

Zdjęcie pływalni w parku Kasprowicza - grafika artykułu
Startują letnie pływalnie POSiR - w parku Kasprowicza i Chwiałka fot. POSiR/Adam Ciereszko

Na obu letnich pływalniach POSiR można popływać w 50-metrowym basenie sportowym, korzystać ze zjeżdżalni oraz brodzika wyposażonego w wodne atrakcje dla dzieci. Wokół pływalni odwiedzający znajdą trawiastą przestrzeń do plażowania. Na miejscu wypożyczą również leżaki.

Pobyt na letnim basenie można urozmaicić dodatkowymi aktywnościami. Zarówno na Chwiałce, jak i na Łazarzu jest możliwość pogrania w siatkówkę plażową i poćwiczenia na urządzeniach do street workoutu.

Start Chwiałki, podobnie jak w latach ubiegłych, poprzedzą zawody triathlonowe dla najmłodszych. W Enea Junior Poznań Triathlonie mogą startować dzieci w wieku od 1 do 15 lat. Zapisy poprzez formularz online na stronie internetowej imprezy zostały już zamknięte, ale organizatorzy umożliwiają jeszcze chętnym do wystartowania kontakt poprzez adres e-mail: biuro@ponokai.pl.

Cennik i godziny otwarcia

Kompleks na Chwiałce będzie czynny w godzinach 9.00-19.00, a w parku Kasprowicza w godzinach 9.00-20.00. Dodatkowo pływalnia Kasprowicza udostępni basen 50-metrowy osobom zainteresowanym treningiem pływackim w godzinach 7.00-9.00. 

Koszt wstępu na basen letni to 20 zł (bilet normalny) i 14 zł (bilet ulgowy). Tegoroczna nowość to bilety happy hours - po godzinie 18.00 będzie można zapłacić 10 złotych. Warto również korzystać z karnetów na 10 wejść, przy zakupie których uzyska się 10 procent rabatu. 

Na obu obiektach obowiązuje cały szereg ulg i promocji. Cennik jest dostępny na stronach: pływalni Kasprowicza oraz pływalni Chwiałka. Bilety można kupować w kasie lubonline na platformie ToBilet.pl. Ta druga opcja pozwoli uniknąć oczekiwania w kolejkach. Posiadacze kart OK Poznań powinni także pamiętać o tym, że w trakcie sezonu przysługuje im jedno wejście na wybraną pływalnię letnią w cenie 1 zł.

POSiR