Targi ITM Polska 2019 przyciągają tłumy

"Na drodze do Przemysłu 4.0" - to hasło przewodnie tegorocznej edycji targów Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska, które 4 czerwca ruszyły w Poznaniu. Przez cztery dni swoją ofertę zaprezentuje blisko tysiąc wystawców.

Do Poznania przyjechali światowej klasy profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali/fot. mat. MTP - grafika artykułu
Do Poznania przyjechali światowej klasy profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali/fot. mat. MTP

ITM Polska to jedne z największych targów w Europie Środkowo-Wschodniej kompleksowo prezentujących ofertę wystawców, których produkty i usługi zgodne są z ideą Przemysłu 4.0. To kluczowe miejsce spotkań i wymiany doświadczeń liderów sektora innowacji.

Do Poznania przyjechali światowej klasy profesjonaliści z zakresu automatyzacji produkcji, metalurgii i obróbki metali.

Tegoroczna ekspozycja podzielona jest na siedem salonów tematycznych: MACH-TOOL (salon obrabiarek i narzędzi), METALFORUM (salon metalurgii, hutnictwa, odlewnictwa i przemysłu metalowego), HAPE (salon hydrauliki, pneumatyki i napędów), SURFEX (salon technologii obróbki powierzchni), WELDING (salon spawalnictwa), BHP (Salon Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle) oraz Nauka dla gospodarki. Zaplanowano tez bogaty program wydarzeń towarzyszących.

- Industry 4.0 to pojęcie głośno wybrzmiewające zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, które nie stanowi już tylko automatyzacji i robotyzacji produkcji - podkreśla Joanna Kucharska, dyrektor Targów ITM Polska. - Obecnie to zmiana filozofii biznesowej wymagająca nowych narzędzi, a w tym maszyn i oprogramowania, nowych kompetencji pracowników, jak i transformacji podejścia ze strony klientów. Problemy demograficzne i aktualnie obserwowane perturbacje na rynku pracy w Polsce mogą prowadzić do zwiększenia inwestycji w technologie, które będą zastępowały człowieka i tym samym podnosiły produktywność.

Tegoroczna edycja targów ITM Polska 2019 odbywa się również pod hasłem "SMART". Przygotowana jest strefa Smart Factory, w której zwiedzający znajdą omówienie i pokazanie procesu produkcji w inteligentnych fabrykach (IoT, digitalizacja, robotyzacja). Głównym punktem programu będzie szereg prelekcji i wykładów poświęconych idei Smart Factory i jej wprowadzaniu na polskim rynku. Mowa będzie również o zarządzaniu produkcją, o wyzwaniach, jakie mogą pojawić się przy wprowadzaniu innowacji, o komunikacji w biznesie i potencjale kobiet w branży przemysłowej. Przedstawione zostaną prezentacje praktycznych rozwiązań w dużych firmach i trendy w sektorze przemysłowym.

- Aby polskie firmy mogły osiągnąć międzynarodowy sukces, muszą się zmierzyć ze zmianami i przestawić na nowe tory biznesowego zarządzania - tak produkcją, jak i związanego z wykorzystaniem potencjału kadr - mówi Joanna Kucharska. - Przemysł 4.0 już teraz staje się rzeczywistością, w której ludzie, maszyny oraz procesy są ze sobą mocno zintegrowane, a produkcja bardziej elastyczna i wydajna. A dobre praktyki, najnowsze trendy i kierunki rozwoju branży przemysłowej najlepiej obserwować w Poznaniu, właśnie na targach Innowacje-Technologie-Maszyny ITM Polska!

Ubiegłoroczna edycja targów ITM była rekordowa - na 25 000 m2 powierzchni wystawienniczej w 10 pawilonach swoją ofertę zaprezentowało 1000 wystawców z 28 państw. Pawilony ekspozycyjne przez cztery dni odwiedziło łącznie 17 090 profesjonalnych zwiedzających z branży przemysłowej.

AW