Teatr Animacji w Poznaniu ma nowego dyrektora

Piotr Klimek będzie nowym dyrektorem Teatru Animacji w Poznaniu. Zastąpi on na stanowisku Marka Waszkiela, którego kadencja kończy się 31 sierpnia br.

fot. Grzegorz Gajos - grafika artykułu
fot. Grzegorz Gajos

Piotr Klimek był jedną z dwóch osób, które przystąpiły do konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Animacji w Poznaniu. Komisja złożona z 9 osób, w tym z przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizacji twórczych, członków załogi oraz osób reprezentujących organizatora, po zapoznaniu się z koncepcją programowo-organizacyjną i przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej z Piotrem Klimkiem postanowiła jednogłośnie rekomendować Prezydentowi Miasta Poznania jego kandydaturę. Prezydent przychylił się do tej rekomendacji. Piotr Klimek zacznie pełnić funkcję dyrektora Teatru Animacji w Poznaniu od 1 września br.  

- Piotr Klimek to doskonały fachowiec i niezwykle charyzmatyczna postać. Liczę na to, że nowy dyrektor utrzyma progresywny kurs teatru, który rozpoczął się za kadencji dyrektora Waszkiela i poprowadzi wprawną ręką  świetny zespół Teatru Animacji - mówi Justyna Makowska, dyrektor Wydziału Kultury UMP.

Przyszły dyrektor Teatru Animacji to absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 2003 roku uzyskał stopień  doktora sztuk muzycznych na Wydziale Kompozycji. Od 2010 roku jest zatrudniony na stanowisku adiunkta na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Od ponad 25 lat zajmuje się komponowaniem muzyki teatralnej, filmowej, eksperymentalnej oraz klasycznej. Stworzył oprawę muzyczną do ponad 150 realizacji repertuarowych w teatrach instytucjonalnych w Polsce i za granicą. Od 2010 roku jest też członkiem Związku Kompozytorów Polskich.

Daria Pertek/biuro prasowe

sieci społecznościowe