Trening do Rowerowej Stolicy Polski [AKTUALIZACJA]

Do 21 maja można kręcić kilometry dla swoich miast lub gmin w ramach oficjalnego treningu do Rowerowej Stolicy Polski 2024. Można sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem - czerwcowymi zmaganiami. W tym roku, już po raz drugi, równolegle rozegrają się dwie rywalizacje, dla miast prezydenckich i gmin.

Plakat - grafika artykułu
Do 21 maja można wziąć udział w oficjalnym treningu przed czerwcową rywalizacją o Rowerową Stolicę Polski

AKTUALIZACJA 21.05.2024

Dzisiaj kończy się Trening do RSP 2024. Do 1 czerwca nastąpi przerwa techniczna, ale nadal będzie można korzystać z aplikacji Aktywne Miasta.

Podsumowanie treningu w liczbach:

  • 139 800 km - tyle przejechano dla Miasta Poznań
  • 295 uczestników kręciło kilometry w czasie treningu
  • w grupie Poznań Rowerową Stolicą Polski jest nas ponad 1200 osóB.

____________________________________________________

Oficjalny trening to znakomita rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Mieszkańcy miast i gmin, dołączając do niego, poznają szczegóły zabawy i funkcjonowania darmowej aplikacji Aktywne Miasta. Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W głównej rywalizacji natomiast obowiązuje przelicznik - przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające liczbę mieszkańców. 

Jeszcze nie jest za późno

Zarówno trening, jak i czerwcowe zmagania będą miały postać dwóch równoległych konkursów, w wyniku których ujawni się najbardziej rowerowe miasto prezydenckie oraz najbardziej rowerowa gmina w Polsce. Rowerzyści mogą w aplikacji wybrać właściwą sobie rywalizację i dołączyć do zabawy. Nowością w tym roku jest to, że nie można "kręcić" jednocześnie w obu kategoriach. Można zbierać kilometry albo dla miasta albo dla gminy.

Dołącz do treningu już dziś

Kilka wskazówek:

  • należy znaleźć i pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu,
  • z menu trzeba wybrać "Rywalizacje", następnie w zakładce "Ogólne" - Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024. UWAGA: albo dla miast albo dla gmin,
  • aby dołączyć do zmagań, z listy rozwijanej wybrać trzeba miasto lub gminę, dla której będzie się kręcić kilometry,
  • w kolejnym kroku należy wybrać grupę z listy lub zaproponować nową i razem z przyjaciółmi wziąć udział w zabawie.

Dlaczego warto?

Pobierając aplikację, zyskuje się darmowe narzędzie treningowe, dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Biorąc udział w rywalizacji, można sprawdzić swoje możliwości, bawić się z przyjaciółmi i kręcić kilometry dla swojej małej ojczyzny w ogólnopolskim konkursie.

Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect, co umożliwia importowanie treningów. Każdy, kto już teraz zapisze się do udziału w zabawie, na pewno nie przegapi czerwcowej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Załączniki