Trwa przebudowa ulic osiedlowych na Umultowie

Coraz bliżej końca są roboty związane z budową kanalizacji deszczowej w ul. Miętowej. Wykonywane są one w sąsiedztwie przebudowy ulic Rubinowej i Ametystowej. Dzięki realizowanej od końca listopada ubiegłego roku inwestycji, poprawią się warunki na drogach osiedlowych w tym rejonie Umultowa.

Galeria zdjęć z prac na Umultowie - grafika artykułu
Trwa przebudowa ulic osiedlowych na Umultowie fot. PIM

- Ulica Miętowa, nieposiadająca do tej pory odpowiedniego odwodnienia, to najdłuższy odcinek drogi osiedlowej, na której zaplanowano prace w ramach tej inwestycji. Po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej na tej ulicy, wykonawca przystąpi do robót na ul. Rubinowej i Ametystowej - mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

https://www.youtube.com/watch?v=sHwi0hfpBiA

Rubinowa i Ametystowa to nieutwardzone ulice osiedlowe, w których również wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz kanał technologiczny. Powstanie na nich nowa nawierzchnia z kostki. Jezdnia będzie mieć pięć metrów szerokości, a dla pieszych przewidziane są szerokie na dwa metry chodniki. W ramach inwestycji, której zakończenie przewidziano w III kwartale tego roku, zostanie zbudowane również nowe oświetlenie.

PIM

sieci społecznościowe