Weź kota na Dzień Kota

Już za kilka dni obchodzone będzie święto kociambrów. Z tej okazji w poznańskim schronisku będzie okazja do spotkania z kotami i ich adopcji. Zbierana jest także karma.

Grafika przedstawia leżącego kota, są także napisy z informacjami o akcji na dzień kota - grafika artykułu
W tym roku podczas Światowego Dnia Kota w stolicy Wielkopolski nacisk położony zostanie na adopcję

W tym roku podczas Światowego Dnia Kota w stolicy Wielkopolski nacisk położony zostanie na adopcję. Wydział Gospodarki Komunalnej w ramach współpracy z poznańskim Schroniskiem dla zwierząt chce przede wszystkim zachęcić poznanianki i poznaniaków do przygarnięcia kota. 

W sobotę, 18 lutego, drzwi kociarni w poznańskim schronisku zostaną otwarte dla wszystkich zainteresowanych przygarnięciem pod swój dach nowego członka rodziny. Tego dnia, od godz. 10:00 do 17:00 będzie można przyjść, poznać i zaadoptować  kota, który skradnie serce. 

wideo

Na miejscu pracownicy pomogą wypełnić dokumenty oraz przejść procedurę adopcyjną. Jeszcze tego samego dnia będzie można zabrać do domu nowego, futrzastego przyjaciela. Osoby gotowe na adopcję, powinny wyposażyć się w odpowiedni transporter dla zwierzęcia.Dniu Kota towarzyszy także zbiórka karmy. Dobrej jakości pożywienie (spis rekomendowanych produktów dostępny jest na stronie) można dostarczać do schroniska dla zwierząt, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Palmiarni oraz jednego z budynków UMP. Dokładne lokalizacje znaleźć można na stronie

Zbiórka będzie trwała do końca lutego. Karma trafi do wolontariuszy działających w ramach Kociej Opieki Terenowej, jak również do poznańskich fundacji wspierających koty wolno żyjące oraz bezdomne. Jak dołączyć do KOT oraz więcej informacji o inicjatywie można przeczytać na stronie.

PD

sieci społecznościowe